Вышла новинка от польской писательницы Анны Лачина «Украдений цвіт» — вторая часть трилогии, продолжение «Фактора кохання». Эти книги вошли в новой серии для подросткового чтения под названием «Сучасна європейська підліткова книга». Первой в серии young adult стала книга талантливой современной польской писательницы Барбары Космовской «Samotni. com», которая имеет одноименное название с польским сайтом знакомств samotni. pl.

Другою в серії вперше в перекладі українською побачила світ книга  біолога за освітою, сучасної польської авторки серії навчальних казок, фантастичних оповідань і соціально-побутових романів Анни Лачиної. Вона двічі здобувала літературну відзнаку від польської секції IBBY: 2007 року за твір «Інвазія вірусів», а 2010 року — за роман «Фактор кохання». Письменниця полюбляє подорожі, заглиблюватися у природні таємниці, досліджувати мови та культури. Окрім цікавих відкриттів, у своїх книгах вона порушує питання, які хвилюють кожного підлітка: як порозумітися із батьками, побудувати взаємини зі своїми однолітками, як не загубитися у світі дорослих, не відчувати себе самотнім та навчитися висловлювати свої справжні «дорослі» почуття. Саме завдяки такій відповідності книжкових подій реальному життю книжки Анни Лачиної завоювали любов не тільки підлітків, але й дорослих читачів не тільки у Польщі, але й в інших країнах. 


У першій частині трилогії «Фактор кохання» старшокласниці Магда й Патриція навчаються в гімназії, більш-менш терплять одні предмети й часом люблять інші, спостерігають за стосунками мам і тат і знаходять кохання. Патриція — у реальному житті, більш традиційно, а Магда — у віртуальному світі. 


У другій книзі «Украдений цвіт» на двох сестер чекають пригоди — захопливі й романтичні, але водночас небезпечно-детективні. Жасміна, студентка медичного, вирушає з друзями до Греції на відпочинок. Тим часом її молодша сестра Ружа вперше без супроводу дорослих їде в паломницьку подорож, що стане для неї незабутньою із зовсім несподіваних причин. Що ж може статися серед давніх руїн та мальовничих краєвидів? Як здолати нездоланні випробування? Чи зможе любов урятувати від небезпеки? Відповіді на ці питання шукайте у нашій новинці.