Допоки січень січе́, а лютий вже ось-ось почне лютувати, всім малятам і дорослим хочеться більше затишку, проводити час, зігріваючись теплим чаєм та смаколиками разом із родиною або друзями. Є ті, кому більше до вподоби активний зимовий відпочинок — катання на санчатах, на лижах чи ковзанах, інші ж оберуть споглядання чарівного таночку сніжинок через вікно рідної домівки. Але ми однозначно впевнені, що взимку кожен повинен відшукати декілька «своїх» зимових цікавих книжок, які захопили б із першої сторінки!

Зима у розпалі: що почитати, аби зігрітися

Пропонуємо топ-3 зимових книжок, які, попри описану на їхніх сторінках холоднечу, зігріють теплом щирих стосунків та справжніх почуттів між батьками й дітьми, братами та сестрами, друзями та однокласниками:


1. «Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і сонячний вовк» Всеволод Нестайко — третя книга серії «Дивовижні пригоди в лісовій школі», класика української дитячої літератури, на якій виросло вже декілька поколінь читачів. У цій частині до Казкового лісу також завітали зимові канікули, й звірята готуються святкувати Новий рік. Пригоди учнів зайчика Косі Вуханя, їжачка Кольки Колючки та інших звірят тривають, на улюблених героїв чекають веселі зимові забавки — катання на санчатах, спілкування із Дідом Морозом, Бабою Морозихою  та Снігуронькою, знайомство із чарівним законом казкового лісу та багато чого іншого. Завдяки яскравим малюнкам Валерія Харченка історія оживе на сторінках книги, а дітлахи зможуть досхочу пороздивлятися казкову країну.


2. «Зося з вулиці Котячої взимку» — четверту книгу серії «Зося з вулиці Котячої», яку створила польська авторка, сучасна письменниця Агнєшка Тишка; стильні ілюстрації до цих видань належать талановитій художниці Агаті Рачинській. Захопливих історій у житті дівчинки Зосі та її чудернацької родини — чарівної сестрички Мані, тітки Маліни та інших дедалі то більшає. У героїв починаються зимові канікули, а дух Різдва, який наповнює кожну сторінку цієї книги, диктує нові захопливі, по-зимовому казкові сюжети, м’які, пухнасті, лоточницько-єнотні. Незрозумілих на перший погляд слів буде багацько, бо ж Маня постійно перекручує по-своєму слова, ось наприклад, героїчного собаку Байрона називає БУЛЬЙОН, і доводитиме усім, що чотирилапі бульйони теж вміють поводитися чемно у Святвечір! Зосіни зимові канікули будуть насиченими різноманітними пригодами, часом, проведеним зі своїми рідними та друзями за святковим столом, заведенням нових хатніх улюбленців та інших цікавих подій.


3. «Королева Часу» Наталія Щерба: людська фантазія — дивовижна та водночас складна річ. Коли справа стосується уяви, то «горизонти» у голові ширшають, зіниці ока розширюються, і цей стрімкий потік думок вже не зупинити. Цікаво було б подивитися на людину, яка не вміє мріяти. А ще цікавіше – якби існували курси мрійництва. Якщо з твоєю фантазією «щось пішло не так», то сміливо йдеш до професіоналів, які точно змусять мозок розслабитися чи принаймні уявити, як він розслабляється. Читачам цього разу пощастило, бо у авторки Наталії Щерби жодних проблем з фантазією та уявою немає, а точніше – ніколи й не було, як відомо з її біографії. Друзі вирушили на пошуки Білого Часодія, щоб запитати звідки взялася ця гнітюча несправедливість – огидні подарунки, які вони отримали проти 22 грудня. Доля звела їх у дивний спосіб: місце зустрічі обрано не випадково, бо скоро Новий рік, а вони вперше дізналися один про одного під святковою ялинкою. Сором’язлива та невпевнена у собі Оллі полетіла до міста, щоб знайти Старе Люстро та потрапити до замку, а Том, якого завжди ображав та принижував його опікун, мав таку ж місію, ну й Фелікс теж не міг би пропустити подібної подорожі. Ось три долі були поєднанні спільною метою. А як ми знаємо: ніщо не об’єднує краще, ніж спільна пригода.