Подеколи настає така мить, коли всі книги перечитані, як і було заплановано. Тоді потрібно заповзято шукати, яку почати наступною, що почитати дітлахам на ніч, з якою історією провести вільний час посеред тижня або на вихідних.

Ми склали список НЕ обов'язкової літератури, але:
• ДУЖЕ цікавої
• ненудної
• кумедної, та разом із тим повчальною
• з ілюстраціями в різних стилях чи без малюнків
• реалістичної та фантастичної
• від українських та закордонних письменників
• класичної та сучасної.

Тож передивляйтеся, вибирайте ті книжечки, що припадуть вам до смаку, і читайте самі або з близькими та друзями (*бонус наприкінці).

З понеділка до п’ятниці: довгий список книжок на щодень

Понеділок вважається важким днем, адже попереду багато справ, потрібно бути максимально продуктивними і сконцентрованими. Тому радимо щось легке, невелике за обсягом, як-от вірші, невеличкі оповідання, веселі історії про витівки тварин.


Що почитати: «Вереда», «Олівець-малювець», «Дощик вибіг на перон» (серія «Шедеври української дитячої поезії»), «Це ваговіз, а це причіп», «Ваговіз, причіп і новорічна ялинка», «Ваговіз і причіп їдуть у відрядження», «Вередливий настрій Іполита Собакевича», «Розумна собачка Соня», «Знаменита собачка Соня», «Бджолина музика», «Вітер у гривці», «У хвіст і в гриву», «Гоп-гоп, ура!», «Пірати зі стайні» та ін. із серії «Вівсяна банда».

Також це можливість розпланувати свій робочий та вільний час, записавши все необхідне в блокнот «Мотиватор», «Часолист», «Альбом друзів».
У вівторок для допитливих малят і дорослих, які повсякчас прагнуть дізнаватися щось нове, цікавляться всім, що відбувається навколо, пропонуємо детективні пригоди, розслідування, розв’язування логічних задач, відгадування загадок і розкриття таємниць.


Що почитати: книги 2-в-1 «Знайомтесь: детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки» та «Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки», «Для чого потрібні котлети?», «Дірка в газеті», «Канікули з коровою, танком і злодієм», «Беррі, гангстер і купа клопотів», «Пригоди "Чорної руки"» (серія «Детективний квест»), «Філіпек і весела сімейка», «Сюзанка хитрує» (серія «Витівки Сюзанки»).
Середа — середина робочого тижня, «маленька п’ятниця», коли позаду є певний обсяг виконаних завдань, але попереду чекають справи, які потрібно встигнути завершити. Саме час знайти захопливий лонгрід і почати з перших декількох розділів, а вже за два дні можна буде цілком поринути в читання.


Що почитати: «Великий вибух, або К. проти К.», «Ліззі Карбон та клуб невдах», «Ліззі Карбон та любовні чудасії», «Правда із присмаком кави», «Фактор кохання», «Останні канікули» та ін. із серії «Сучасна європейська підліткова книга», «Клас пані Чайки», «Лотерея», «Буба», «Замок у хмарах».
Якщо у четвер всі уроки вивчено, а завтра — останній навчальний день цього тижня, можна створити щось своїми руками: малювати, фантазувати, майструвати, вирізати, клеїти тощо. Чи познайомитися з дівчатками-школярками та їхніми друзями й дізнатися про їхні нескінченні пригоди. Або дізнатися, як стати вихованими дівчатками й хлопцями, як доглядати за собою, спілкуватися з однолітками, батьками й вчителями, залишатися цікавими, стильними й сучасними підлітками.


Що почитати: «Зося з вулиці Котячої», «Зося з вулиці Котячої йде по сліду», «Зося з вулиці Котячої навесні» та ін. із серії «Зося з вулиці Котячої», «Скрізь повно кроликів», «Наскільки все куме-е-едно», «Фокус-покус і кіно», «Сирна лихоманка» та ін. із серії «Лотта та її “катастрофи”», «Дівчинка на всі 100%», «Хлопець на всі 100%», «Дівчаче дозвілля», «Психологія для дівчат», «Книга таємних знань»; набори для творчості «Україночка на всі 100%», «Принцеса на всі 100%», «Модниця на всі 100%», «Вечірка на всі 100%», «Принцески» (розмальовка).
П'ятниця — для малят це чудовий вечір, коли у батьків переважно добігає кінця робочий тиждень, щоб почитати в родинному колі веселі історії. А доросліші нарешті можуть дозволити собі зануритися у великі за обсягом тексти.


Що почитати: «Я не хочу бути принцесою»,«Тварини. Як це працює?», Тіло людини. Як це працює?», «Ключик до Ельфа», «Ельфе, де ти?», «Ельф всемогутній» (серія «Кудлаті історії», «Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху», «Мортіна та вередливий кузен», «Мортіна та примарний друг» (серія «Мортіна»), «Роздобудьки», «Роздобудьки в полі», «Роздобудьки на річці» та ін. із серії «Роздобудьки», «Моллі Мун і чарівна книга гіпнозу», «Моллі Мун зупиняє час» та ін. із серії «Моллі Мун», «Королева часу», «Часовий ключ», «Часове серце», «Часова вежа» та ін. із серії «Часодії», «Чародільський браслет», «Чародільський князь», «Чародільский град» (серія «Чароділ»), «Стрибок над зорями», «Політ крізь камені» та ін. із серії «Лунастри», «Дар вогню», «Королі майбутнього» та ін. із серії «Дарителі», трилогія «Зільбер», «Рубінова книга», «Сапфірова книга», «Смарагдова книга» (трилогія «Timeless»).
Субота: коли, якщо не на вихідних, є вільна хвилинка завітати в гості до бабусі з дідусем, принести їм маленький зроблений власноруч даруночок, похизуватися досягненнями за тиждень, допомогти у хатніх справах, наїстися смаколиків та разом почитати улюблену классику?..


Що почитати: «Чому і як? Такі собі казочки», «Веселі пригоди Мицика і Кицика», «Маша і Ойка», «Пригоди жовтої валізки», «Пітер Пен», «Пригоди барона Мюнхаузена», «Латочка і Хмареня», «Пригоди Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька», «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «Чарівник Смарагдового міста», «Я розповім вам казку… Філософія для дітей».
Неділя: попереду новий навчальний і робочий тиждень, тому не варто сидіти до глибокої ночі, краще почитати коротенькі історії та добряче відпочити, щоб розпочати наступний день з новими силами.


Що почитати: «Обережно!», «Арнольд — рятівник овець», «Касперіада», «Елла та друзі», «Елла та друзі. Веселі пригоди», «Людвіґу Прехитрому — ура-ура-ура!», серія «Шкарпеткожери».***

Бонус: є книги, які можна перечитувати безліч разів, бо вони ніколи не набриднуть.

«Кращі українські казки»

«Кращі світові казки»

— серія «Малятко-розумнятко»

— інтерактивні книжки серії «Сторінки-цікавинки»

— МЕГАформатні книжки-картонки «Розвиватика», «Пізнаватика», «12 місяців»

«Улюблена абетка»

«Вухолапохвіст»

«Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинії»

«Неймовірні пригоди М'якуша, Нетака та Непосидька»

«Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми»

«Всі добрі люди — одна сім'я»

«Квітка сонця»

«Одиниця з обманом»

— серія «Бібліотека пригод».


Нагадуємо, що до кінця карантину діють знижки від 20 до 50% на весь асортимент видавництва при замовлені через сайт.