У цій дивакуватій, але дружній родині нещодавно з'явилося два скарби. Як ми знаємо, у Зосі та Мані народився братик, водночас і у тітки Маліни народилася дитинка. «Джекпот» скорочено мав назву Вільча і Віліуш, дівчинка та хлопчик, які радо зустрічали новий день разом з дорослими родичами. Маня теж особливо не переймалася безперервним галасом і подвоєнням «проблеми»; одного разу запропонувала віддати свого братика до цирку, та й ще гірше — побажала, щоб його зуби більше не росли, бо він може перетворитися на хиже дитинча...

З подякою за чудові канікули! Зося з вулиці Котячої в подорожі

Бабця Зелмер ніколи не вміла приносити гарні новини. Народження найменших вона теж називала гарною новиною. Парадокс, проте цього разу бабуся дійсно зробила великий ривок уперед. Новина сподобалася Мані й Зосі, а разом із тим — Михасеві й Кшишу: на дітлахів чекає Греція! ГМГ не «впала у протест», дихання було врівноваженим. Цього разу шокована Маліна. Вона ніколи не була бунтаркою, не відрізнялася мінливим настрою, ще й почала займатися дуже благородною справою. Разом зі свою подругою Малгоською вони організували цілу мережу «подавайок», здійснивши мрії звичайних людей. Усе це добре, та бабця Зелмер не поїде одна з дітьми! Алюся запропонувала, щоб бабуня Зуля приєдналася до подорожі. Люціуш Вежбовський як справжній психолог відразу зрозумів хід думок матері трьох дітей. Як думаєте, елегантна дама у капелюшку і костюмі вміє діставати голки морського їжака?


***

«І знаєте, що виявляється? Що для моєї мами неможливих речей немає! Як уже вигадає щось, то все, ховайся! Не знаю, як вона це зробила, але бідолашна Зуля погодилася поїхати з нами! Я ще сподівалася, що, може, для неї не вдасться купити квиток, але даремно! Бабця Зелмер, ця бездоганна організаторка канікул, усе владнала. І до того ж за півдарма, як сказала, бо в останню хвилину. Не зрозумійте мене неправильно — я дуже люблю Зулю, але… Передчуваю, що це може для неї погано закінчитись, і в результаті це ми будемо опікуватись нею, а не навпаки… Взагалі я настільки здивована всім, що цей, зрештою, радісний факт до мене ще не доходить. А якщо вже на те пішло — чи він справді такий радісний? Нібито й так, бо завжди безпечніше на тиждень скоротити Родинну Пригоду, але з іншого боку… Дві бабусі з четвіркою дітлахів — чи з цього може вийти щось добре?..»

***Я нічого не плутаю, про Санторіні кажуть, що тут більше вина, ніж води, більше ослів, ніж людей, і більше церков, ніж будинків. А ще більше незадоволених туристів, яким завжди усе не таке й не так. В «Ірині», готелі, де зупинилася родина є пристойна кавомашина, а на пляжі – таверна, де можна скуштувати відмінний еспресо. Його дуже любить Зуля. Бабця Зелмер п’є холодну каву, а діти — смачні кавунові соки, змішані з кубиками льоду. Але ж не їжею єдиною... Маня встигала записувати цікавинки у щоденник, бо можливо, цей матеріал знадобиться історикам. Будь-який відпочинок допомагає відволіктися від звичної рутини, набратися сил на нові звершення. Чи сталося це з нашими героями? Думаю, що так! Інакше зустріч з рідними не була б такою очікуваною й надзвичайно особливою.