Якщо спробувати пригадати, звідки ми, діти з ХХ століття, черпали інформацію про тваринний світ у ті далекі часи, коли про Інтернет або National Geographic ще ніхто не чув, на думку в першу чергу спадуть передача «У світі тварин» та історії від письменника Віталія Біанкі. Ці оповідання про звірят, пташок і комах вичерпно та зрозуміло описують життя і звички різноманітних представників фауни, балансуючи на межі наукової статті та казки. Ви спитаєте, як можна поєднати такі несумісні жанри? Є тільки одне пояснення цьому феномену: унікальний талант, що помножено на прагнення автора донести до дітей всю велич і багатогранність природи.

Спостережливість та любов до всього живого Віталій Валентинович успадкував від батька вченого-орнітолога а палку захопленість своєю справою, мабуть, від темпераментних італійських предків (власне, від них автору дісталося й екзотичне прізвище). Ретельно занотовані спостереження за мешканцями лісів, полів та водойм стали прекрасним базисом для численних літературних творів. Найкращі з них увійшли до збірки «Оповідання та казки про тварин».


З любов’ю до малят та звірят — відгук на «Оповідання та казки про тварин» Віталія Біанки

Біолог за освітою, Віталій Біанкі виявився ще й знавцем дитячої душі. Він чудово розумів, як допитливій дітворі кортить дослідити навколишній світ: дізнатися облаштування мурашника зсередини, зазирнути до пташиного гніздечка, знайти схованки звірів чи пернатих або ж відгадати, кому й для чого потрібні незвичайні носи та хвости. У своїх детальних оповідках автор намагався максимально вдовольнити цікавість маленьких читачів і збагатити їхній світогляд, тож не дивно, що з однієї коротенької історії можна дізнатись більше, ніж з уроку природознавства.


Знайомі незнайомці


У кожному творі В. Біанкі немов красномовний та обізнаний гід запрошує малят у мандрівку царством природи. Збірка «Оповідання та казки про тварин» — це незабутнє турне найпотаємнішими закапелками лісових нетрів, полів, лугів, берегів річок та озер. Одним словом, нові знання та яскраві враження гарантовані!

 • Книга починається зі справжньої одіссеї маленького Мишенятка Піка, подорожуючи з яким, діти познайомляться з особливостями життя гризунів, природними ланцюгами живлення, а також отримають приклад співчуття і доброти.

 • Історії про носи, ноги, а також про те, хто чим співає доступно пояснюють будову тіла братів наших менших.

 • Тварини — чудові архітектори. Щоправда, вони геть не раді непроханим візитерам, тому й намагаються надійно приховати свої лісові хатинки. Та це не біда: затаївшись і годинами стежачи за звірятами та птаством, письменник докладно все розвідав про їх «апартаменти» і залюбки ділиться з дітлахами цікавою інформацією.

 • Потішне цуценя, що вирішило влаштувати своє перше полювання, довідається (а разом з ним і юні чомучки), як представники дикої природи вміють протистояти таким «грізним» мисливцям.

 • У вільній інтерпретації казки про теремок перераховуються лісові мешканці, які вподобали дупло у старому дубі й влаштували собі там справжнісінький терем.

 • Виявляється, мультфільми про задерикуватого горобця та непунктуальну мураху, яка поспішає додому, створені за мотивами творів Біанкі «Червона гора» та «Як Мурашка поспішала додому».

 • Хто ж не любить плюшевих ведмедиків! Справжні ведмежата теж достатньо милі та смішні. Такий маленький незграба викличе щиру посмішку своїми невдалими спробами роздобути їжу.


 • З дитинством на зв’язку


  Видання «Оповідання та казки про тварин» адресоване дітям молодшого шкільного віку, але, безперечно, воно викличе й у дорослих позитивні емоції та теплі спогади про ту чудову пору, коли лише починаєш пізнавати світ, а книги, як вірні товариші, розкривають тобі його таємниці. Дана збірка за правом зайняла своє місце у серії «Дитячий бестселер», адже на оповіданнях Біанкі виросло вже декілька поколінь, та, напевно, й досі жодне позакласне читання в початковій школі не обходиться без цих маленьких пізнавальних історій.
  Тож, якщо ви ще не познайомили свою крихітку з творчістю Віталія Біанкі, не гайте часу, тим більш малюнки в цій книзі просто неперевершені!


  Юлія Бойко, книжкова блогерка