Часом під «артобстрілом» дитячих питань дорослі губляться, не знаючи, як відповісти ясно, вичерпно, аби не відбити зарозумілими фразами допитливість дитини. Проте знайшлась добра, небайдужа людина, яка взявлась допомогти батькам доступно пояснити малюкам устрій світу та навколишніх речей. Хто б міг подумати, це відомий письменник, поет, невтомний жартівник, фантазер, автор геть не наукових праць «Бигимоти — не медмеді» і «Прикольні вірші» Сашко Дерманський. Вельми несподівано! Невже пан Олександр вирішив замінити неповторну невимушену манеру спілкування з юними читачами сухим менторським тоном? Анітрохи! Тих, кому вже знайомий із творчістю Сашка Дерманського, не потрібно переконувати, що навіть енциклопедія з-під його пера вийде нестандартною, легкою для сприйняття, своєрідною «територією, вільною від занудства». Книга «Малим дітям про все на світі. Енциклопедія в казках» вийшла цікавою й на додачу пізнавальною.

Які цікавинки ховає «Малим дітям про все на світі. Енциклопедія в казках» Сашка Дерманського?

Від калюжі до телескопа


Спектр тем, висвітлених у виданні, надзвичайно широкий: від історії струмочка до проблематики збереження довкілля, адже діти не обмежують коло своїх інтересів якимись рамками. Дана книга допоможе малюкам познайомитися із різноманітними сферами:


Природні явища. Маленькому читачеві незвичайної енциклопедії стає зрозумілим походження таких «чудес», як сніг, дощ, грім, веселка. Малятко зможе у майбутньому неодноразово здивувати аудиторію на дитячому майданчику валсною ерудицією та обізнаністю в погодних умовах.
Світ звірів. Фауна — багатогранне, різноманітне царство, багато тварин мають власні секретні властивості й «родзинки». Автор охоче розповідає читачам про звірят-рекордсменів і особливості різних живих істот.
Здоров'є та безпека. Виявляється, про необхідність чистити зуби і вчасно лягати спати можна не читати моралі, а захоплююче розповісти, спонукаючи дітей робити це без зайвих нагадувань. Стане у пригоді дітворі інформація про корисне харчування, щеплення і про те, що робити, якщо ти випадково загубився.
Техніка і транспорт. У наш динамічний час складно обійтись без допомоги різних пристроїв і транспортних засобів. Звичайно, малюкам стане цікаво дізнатися принципи роботи світлофора, телескопа та машин-помічників.
Наша планета. Земля відрізняється від космічних «сусідів». Письменник цікаво і зрозуміло розповідає дітлахам про життя в космосі, гравітацію і охорону довкілля та чим особлива блакитна планета.


Наукові факти в казкових історіях


Мимоволі і дорослого зацікавлять види мурашиних професій, причини сяйва світлячків, рейтинг кращих мам тваринного світу. Погодьтеся, багатьом в дитинстві не вдалося домогтися докладних пояснень таких фактів, як несумлінне материнство зозулі, появу перлин або яскраво-червоний колір сонечка. Передчуваючи знайомство із подальшою історією, кортить дізнатися, як автор зможе викласти «дитячою» мовою, у вигляді казкового оповідання, певний матеріал. Забігаючи наперед, завпевню, що адаптувати наукові дані для дітей Олександру Степановичу вдається відмінно!

У розмаїтті дитячої літератури знайдеться чимало енциклопедій, а казок — ще більше. Книга, що висвітлює різні факти і явища в форматі казкових історій, ймовірно, єдина — унікальний збірник Олександра Дерманського.


Якщо допитливий малюк атакує рідних «чомучкою», є кілька варіантів:

• Послатися на зайнятість (найпростіший, але деструктивний для взаємин з дитиною варіант).
• Скористатися Інтернетом (і в безкрайньому морі інформації намагатися знайти найбільш принадну, зрозумілу відповідь).

А краще, «озброївшись» чудовою енциклопедією, відкрити малюкові шлях до нових знань!

Юлія Бойко, книжкова блогерка