*Обережно: ця стаття викликає НЕСТРИМНЕ бажання З’ЇСТИ щось СМАЧНЕНЬКЕ!


Пам’ятаєте, як у «Чорнильному серці» в книжках ховали ковбасу? Або скільки різноманітних шоко-смаколиків мріяв скуштувати Чарлі на шоколадній фабриці містера Вонка? Виявляється, куліна́рія крокує бік-о-біч з літературним світом. 

Можна було б довго виводити причиново-наслідкові зв’язки: письменників надихає на шедеври смачна кава із солоденьким, чи наше задоволення від гарної книги посилює хрумання різних смаколиків, або ж ми підкорюємося сезонним стереотипам...  

Як би там не було, більше не будемо загравати із вашими смаковими рецепторами, краще виберіть собі рецепт до смаку, приготуйте і насолоджуйтесь сповна смачненьким у компанії гарної книги.

Яка осінь на смак: готуємо з НЕкулінарною книгою


Що готуємо: «Чаролад (традиційний гарячий шоколад за старовинним рецептом фей і лютів)

Тобі знадобиться: плитка чорного шоколаду, 1 склянка молока або вершків, 2 столові ложки води; кориця, терті мигдальні горіхи на смак; цукрова пудра для прикрашання.

Поламай на шматки шоколад, розтопи на водяній бані, додай трохи води, розмішай до утворення однорідної маси. В окремій посудині доведи до кипіння (не кип’яти!) молоко або вершки. Тонкою цівкою вилий молоко або вершки до розтопленого шоколаду, добре розмішуючи. Збий масу протягом кількох хвилин. Додай на смак щіпку кориці, подрібнені мигдальні горіхи. Розлий гарячий шоколад по горнятках.

Прикрась поверхню шоколаду малюнком у вигляді часівної стріли або циферблата. (А для цього тобі доведеться підключити творчу часову силу і виготовити відповідні паперові трафарети.) Щоб малюнок вийшов рівномірний, скористайся ситечком, крізь яке будеш просіювати цукрову пудру...» © Часолист


Що читати: «Часодії», «Чароділ», «Лунастри», «Королева Часу» Наталії Щерби; «Timeless», «Зільбер» Керстін Ґір, «Дар вогню» Катерина Соболь, «Я розповім вам казку... Філософія для дітей» Василь Сухомлинський, «Книга таємних знань» Наталія Зотова

 


Що готуємо: «Маслороб. Найкраще масло виходить із повільно нагрітих вершків, головне — не давати їм кипіти. Що більше різнотрав’я на пасовищі у корів, то багатший смак масла. Перед приготуванням кожної нової партії масла всі інструменти слід обливати окропом. Предмет № 253 — моя найкраща ступа».

«Майстер прохолодних напоїв. Нижче записано всі відомі мені рецепти, а в пляшках №943—953 — зразки на пробу. Трави необхідно збирати перед світанком, так аромат розкриється найкраще...» © «Королі майбутнього»


Що читати: «Дарителі» Катерина Соболь, «Шкарпеткожери» Павел Шрут, «Моллі Мун» Джорджія Бінг, «Фактор кохання» Анна Лачина, «Дівчаче дозвілля» Наталія Зотова, «Блокнот-мотиватор» Наталія Зотова, Аглая Ногіна, Василь ФедієнкоЩо готуємо: « — Цього року ми з Оллі приготували особливі новорічні пряники. Правда, Оллі? Фея, нічого не розуміючи, озирнулася на Фелікса. Аж тут її очі широко відкрилися, неначе вона щось пригадала. — Так! — радісно вигукнула Оллі. — Ми ж розписували їх цілу ніч! Ліпили стіни з імбирного тіста… клеїли дах із марципану, поливали сніговою цукровою глазур’ю, варили карамель для віконець…» © Королева Часу


Що читати: «Часодії» Наталія Щерба, «Зося з вулиці Котячої взимку» Агнєшка Тишка, «Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і сонячний вовк» Всеволод Нестайко, «Samotni. com» Барбара Космовська, «Клас пані Чайки» Малґожата Кароліна ПекарськаЩо готуємо: «На завершення ми ще влаштували пікнік. Ми знайшли гарний столик із видом на слонів, а мама дістала з сумки смачнючі канапки.

Щоправда, на столі виявилося також чимало індійських штучок, наприклад пападам.

Це такі великі чипси, які можна вмочувати в різні соуси, що називаються «Пікулі з манго» чи якось так.

Але індійська їжа тут була дуже доречна, бо поруч були індійські слони.

Шаєн спочатку стукнула мене ногою під столом, а потім запитала, чи в нас часом немає маленьких салямі «BiFi». І крекерів зі смаком піци.

Тоді я дала їй Гальдірам-Юфка-Самса і їй воно сподобалося. Хоча цей пиріжок був начинений зеленим нутом, перцем чілі й абрикосовим повидлом чи чимось таким...» © «Тварини, рятуйтесь!»


Що читати:  «Лотта та її "катастрофи"» Аліс Пантермюллер, «Сюзанка хитрує» Дорота Сувальська, «Зося з вулиці Котячої на відпочинку» Агнєшка Тишка, «Вітер у гривці» Суза Кольб, «Філіпек і шалені канікули» Малґожата Стрековська-ЗарембаЩо готуємо: « — Як ти робиш, Малінко, що ці дітлахи все їдять? — Чеся уважно дивиться на заставлений стіл. — Ось, гляньте, ось! І пластівці з молоком, і йогуртик, і яєчка, помідорки, печиво…

— А вчора навіть була картопля фрі в МАГДОЛАНДІ, — підхоплює її думку Маня.

— Е-е, у кожного бувають хвилини слабкості, — Маліна червоніє від самої згадки про фастфуд. — А цей щедрий сніданок — заслуга гужевського повітря. Ввечері ми зганяли туди-сюди на пляж — і прошу! Від самого ранку всі кричать, що голодні...» © «Зося з вулиці Котячої на канікулах»


Що читати: «Сюзанка в мережі та в житті» Дорота Сувальська, «Наскільки все куме-е-едно» Аліс Пантермюллер, «Зося з вулиці Котячої йде по сліду» Агнєшка Тишка, «Філіпек і весела сімейка» Малґожата Стрековська-Заремба, «Психологія для дівчат» Наталія Зотова


***


То що ж пахне привабливіше: кава, щойно спечений хліб або свіжість вологого повітря після осіннього дощу? На колір і смак товариш не всяк. Напевно тільки те, що попри розмаїття рецептів, книголюби все одно відповідатимуть одноголосно — ніщо не перевершить запах новенької книжечки, її ароматних сторінок щойно з друку!