Друзі, з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та Міжнародного дня перекладачів вітаємо усіх причетних до цих свят. Нехай книголюбчиків стає дедалі більше, а бібліотеки поповнюються якісними виданнями.
Раді презентувати новинку від Сашка Дерманського. На цей раз не дитячу поезію, як у збірці «Прикольні вірші», а енциклопедію пізнавальних казок для малят. Навіщо ми чистимо зуби, як працює телескоп, яка риба б'ється струмом, для чого винайшли годинник — понад вісімдесят текстів зможуть прочитати батьки своїм маленьким чомучкам.

Вітаємо зі Всеукраїнським днем бібліотек та Міжнародним днем перекладача

На честь свят публікуємо тут зі згоди автора казку «З чого виготовляють книги»:


Стояла на полиці Книжка. Стояти було нудно, і Книжка почала згадувати давні часи. Колись вона була високою Сосною. Росла в лісі, тягнулася до сонечка. Її листочки-голочки виробляли кисень. «Від мене багато користі!» — пишалася собою Сосна. Та з часом її гілки почали всихати, а голочки— осипатися.
— Тепер від мене не буде користі,— засмутилася Сосна. Та одного дня в ліс приїхали люди. Вони забрали Сосну й повезли на паперову фабрику. Там Сосну подрібнили на малесенькі шматочки. Потім ті шматочки довго варили в спеціальному розчині. Вийшла така собі калапеця. А потім на спеціальних машинах ту калапецю тоненько розкачали, додали дещицю клею та білої фарби і висушили. Вийшов чудовий папір! На книжковій фабриці з паперу зробили Книжку. На її аркушах були цікаві казки й гарні малюнки! Спогади перервала дівчинка. Вона взяла Книжку з полиці.
«Ура!— зраділа Книжка.— Мене знову читатимуть! Тепер мені точно не буде нудно! І дівчинці теж. Від мене знову буде користь! Та ще й яка!».