Чекала на продовження «Вінні та Вілбер» з моменту, коли опинилась на останній сторінці казкової повісті «Крихітка Вінні» — першої книги серії. Веселі історії та намальовані, наче тушшю, яскраві персонажі запам'яталися настільки сильно, що, роздивляючись у блокнотах старі помітки, згадую історію написання вірша Вінні — кумедно й цікаво водночас, що там «нашкрябано». Чітко прописані головні герої залишаються з нами у повсякденному житті, хочеться повторно занурюватися у вир пригод відьмочки і її кота.


Історії стають цікавіше й цікавіше


Порівнюючи першу й другу книги, зробила висновок, що «Вінні каже «чі-і-із»» сподобалась більше, хоча структура й ідея творів залишаються схожими. У повісті чотири історії:

1) «Вінні й жубна фея». Головна героїня втрачає зуба й Вілбер радить залишити «посилку» зубній феї під подушкою. Кіт допомагає написати записку з бажанням, але, прокинувшись, Вінні розуміє, що план не спрацював.

Вінні та Вілбер повертаються! — відгук на другу частину серіїї «Вінні та Вілбер»

Побачивши зображення зубної феї, я пирснула від сміху. Миле створіння, гарні бузкові крильця, пахне «літнім вітерцем, що віє з-над росяних лугових квітів, посипаних цукровою пудрою та любов’ю», а посміхається, наче Грю з анімаційного фільму «Нікчемний Я» студії Illumination Entertainment.

2) «Чари-чухмари». Ми дізнаємось про Ванду, старшу сестру Вінні, та її чванькуватого кота Вейна, учасника відьомської виставки для вусатих. Відома читачам любов Вінні до Вілбера — помічника у скрутних становищах, компаньйона й вдалого поета — не врятувала котика від ванни, розчісування та відвідування ветеринара. Жага до перемоги велика, як і кількість бліх на тілі тварини, спроможних завадити отримати перше місце. Іронічна назва історії відбиває основні події: відьмочка намагається причепурити кота відомими магічними й практичними засобами, позбавити Вілбера від сверблячки від укусів бліх.

3) «Вінні та відьмОРКЕСТР». Головні герої почули спів із сільської бібліотеки та забажали взяти участь у дійстві: простолюдини готували благодійний концерт для збору коштів на купівлю нових книг. Коли Вінні заспівала: «З полиць навколо попадали книжки. Квіти у вазі пов’яли. Миші кинулися до своїх нірок. Книжкові хробаки зарилися глибше у найтовстіші книги, які тільки могли знайти. А весь хор зомлів — бубух!», чарівницю попросили залишити приміщення, вона розгнівалася, а злість на ситуацію переросла у створення відьомського оркестру з підручних засобів. Проте Вілбер виявився талановитим співаком й отримав місце у групі хористів.

4) «Вінні каже «чі-і-із»». Оптимізм відьми і її наполегливість переборюють сентиментальний настрій від розгляду фотоальбому. На читачів чекають: фотографії маленьких Вілбера та Вінні, історія їхнього знайомства й незвичайне перетворення чаклунки для нових фотокарток. Також з’являються нові персонажі: велетенський сусід Джеррі і його пес Скраф, які не проти пограти столовими тарілками у фризбі.

Таємниці успіху книг про Вінні

Піппа Гудхарт, під псевдонімом Лора Овен продовжує діло письменниці Валері Томас: пише про чарівні пригоди кота Вілбера та відьми Вінні. Гудхарт написала понад сотню книг для дітей молодшого шкільного віку й дорослих. Книга «Ти вибираєш», ілюстрована Ніком Шарраттом, є одним із найвідоміших творів серед англомовного населення.
«Вінні каже "чі-і-із"» існує завдяки співпраці Лори Овен і Коркі Пола, художника, відомого ілюстраціями до книг про відьмочку Вінні та її супутника, до творів Рея Маршалла, Джона Фостера, Джона Буша, Робіна Тзанна тощо. Малюнки доповнюють сюжети повістей і є невід’ємною частиною історій.

Вінні вчить читачів з оптимізмом і фантазією розв'язувати задачі, піклуватися про домашніх улюбленців і весело проводити час, щоб у будь-який момент, якщо захочеться фотографію на пам’ять, люди могли невимушено подивитися у камеру й щасливо сказати «си-и-ир».

Марія Зайцева, книжкова блогерка