Мабуть, не знайдеться в нашій країні дорослого, який був би не знайомий з творчістю Наталі Забіли. Майже кожен дитячий журнал та читанка минулого століття містили в собі віршовані перлинки, сповнені материнської любові та тепла. Авторка народилась у далекому 1903 році в Петербурзі, згодом її родина переїхала до Люботина, що на Харківщині. Саме в цьому містечку відбулися перші серйозні проби пера поетеси. 


У родоводі Наталі Львівни козацьке коріння вигадливо поєдналося з обдарованими діячами різних напрямів: дідусь — скульптор, тітка — оперна співачка, яка стала музою та дружиною художника М. Врубеля. Був серед предків Наталі й поет-романтик Віктор Забіла. Тож сам Бог велів їй явити світові якийсь талант. Пані Наталя вибрала мистецтво поезії та щедро обдаровувала дітей різних країн своїми творами протягом довгих років.


Відгук на збірку поезій Наталі Забіли «Улюблені вірші»

У великій родині Забіл завжди з пошаною ставились до творчості: дітей змалечку привчали до малювання, музики, складання віршів та казочок. Хто б знав, що вправи з віршування визначать покликання Наталі та в майбутньому призведуть до суттєвого збагачення вітчизняної (і не тільки) дитячої літератури! Досягла Н. Забіла також успіхів і в перекладацькій діяльності, вболіваючи за поширення серед українських дітлахів творів різних народів світу: письменниця перекладала тексти з французької, польської, російської та інших мов.


Вірші українською мовою для веселих та допитливих


«Улюблені вірші» вражають своєю різноманітністю, книга, немов строкатий килим, зіткана з віршиків на будь-який смак: тут і загадки, і казочки, і кумедні історії про дівчинку Марину та її сестричку. Дітки залюбки вирушать за пригодами з трьома мисливцями, поспівчувають песику, якому не лишилося ласощів, дізнаються про загадкових Ночанку та Дитянку. Окрім цього, видання увібрало у себе цікаві збірочки віршів, які допоможуть дитині не лише розважитись, а й здобути та запам’ятати нові знання: «Лічилочка», «Весела абетка», «Пори року». Звісно ж, у супроводі милих віршиків та яскравих малюнків значно легше і веселіше запам’ятати букви, цифри або ж назви місяців.


Дитяча література, якій зрадіють дорослі


Читаючи з дітьми «Улюблені вірші», батьки (а також бабусі й дідусі) з теплотою згадають, як у дитинстві уявляли себе пасажиром казкового кораблика чи летючого бабусиного кошика, гостем хатинки-чобітка. Декілька поколінь українців можуть впевнено сказати, що це віршики саме з їхнього дитинства. Сучасній дітворі необхідно познайомитися з кумедними та дещо наївними рядками, які є провідниками людяності, доброзичливості, життєрадісності.


Під час мандрівки сторінками книги здається, що матусині казки якимось дивовижним чином стали римованими, настільки віє від творів дбайливістю, добрим гумором та лагідністю. Відкривши дитині «Улюблені вірші» пані Наталі, не забудьте, що у авторки є ще безліч цікавинок для юних читачів: «Ясоччина книжка», «Дивовижні пригоди хлопчика Юрчика та його діда», «Катруся вже велика» і багато інших чудових зразків поезії та прози. Час не владний над творами Наталі Забіли, вони не втрачають актуальності й донині, адже щирість та доброта так потрібні всім нам, і дорослим, і малим, чи не так?..


© Бойко Юлія, книжкова блогерка