Кажуть, розумний вчиться на своїх помилках, а мудрий — на чужих. Досвідчений психолог Наталія Царенко на допомогу небайдужим мамам і татам зібрала під однією обкладинкою цілу колекцію помилок та шкідливих стереотипів у відносинах з дітьми. У книзі «Як ми псуємо дітей, і як припинити це робити» кожен із батьків знайде приклади і своїх, і чужих похибок. Треба зазначити, зразків батьківських упущень набралося немало: майже три сотні сторінок присвячені популярним помилкам у вихованні та шляхам їх усунення.


Книга про виховання дітей і... батьків


Батьківство — явище непросте. Жоден із нас не має вродженого вміння виховувати молоде покоління. На допомогу приходять досвід старших членів родини (не завжди вдалий) або ось такі цікаві та корисні доробки від психологів — професійних знавців людських душ та характерів. Авторка Наталія Царенко є не лише кваліфікованим спеціалістом (її перу належать 20 видань з практичної психології), а й люблячою мамою двох чудових дітей. Тож питання стосунків батьків та дітлахів вона детально дослідила і в теорії, і на практиці.У своїй книзі пані Наталія докладно освітлює найпоширеніші батьківські «ляпи»: у покаранні та заохоченні, у навчанні та дозвіллі. Усі ці приклади взяті з реалій сучасного життя, шановний психолог ретельно збирала їх під час своїх консультацій, вивчала та підбирала способи виправлення помилок.Терміново потрібно прочитати цю книгу, якщо ви:


  • неодноразово порівнювали свою дитину із сусідським хлопчиком;

  • обіцяли маленькому бешкетнику, що його забере Бабай (поліція, інопланетяни, баба Яга — потрібне підкреслити);

  • заповнювали дефіцит уваги дорогими подарунками малюку;

  • видавали грошові премії за гарні оцінки абощо.


Відгук на книгу «Як ми псуємо своїх дітей і як припинити це робити», автор Наталія Царенко

Для чого вам ця книга


Можливо, спочатку перші слова заголовку «Як ми псуємо своїх дітей...» вас обурять, адже хто-хто, а батьки так точно не бажають зла своїй крихітці! Та не поспішайте з висновками, а просто ознайомтеся з найпоширенішими помилками у стосунках, яких припускаються не такі сумлінні й свідомі батьки, як ви. Адже вам і на думку не спаде встановлювати заборону на тварин у домівці, змушувати дитину доїдати все, що покладено на тарілці, давати пустуну смартфон, коли так потрібно щось зробити без дитячих стрибків та вереску, правда ж?


Якщо раптом ви впізнали себе та своїх рідних в одній із ситуацій, описаних у книзі, не засмучуйтеся: видання містить детальні ефективні рекомендації, які допоможуть виправити помилки у стосунках із дитиною та створити сприятливий мікроклімат у родині. Головне, не зациклюватися на зроблених огріхах, а визнати їх і пропрацювати. Автор переконливо радить дорослим змінювати насамперед себе, тоді й дітлахи намагатимуться ставати кращими. Недарма ж існує англійське прислів’я: «Не виховуйте дітей, виховуйте себе, а діти все одно будуть схожими на вас».


Якщо ж у цьому доробку про вас жодного слова, приймайте вітання: ви досконало опанували мистецтво виховання! Лише про всяк випадок перегляньте інші книги про виховання, ви знайдете в них чимало цікавого та корисного!


© Бойко Юлія, книжкова блогерка