4 травня святкує День народження талановитий польський письменника, автор захопливих книжечок про і для дітей, які залюбки читають і малята, і дорослі разом з ними не тільки на Батьківщині Ґжеґожа, але й в Україні, після того, як його найпопулярніші видання були перекладені українською в нашому видавництві. 

Веселі пригоди Каспера, Марусі, Домініка та Нишпорки. Топ-4 книжок від Ґжеґожа Касдепке

Книжечки Ґжеґожа Касдепке полюбилися за веселий, зрозумілий для дітей стиль розповіді, кумедні пригоди персонажів його історій та багато повчальних нюансів, які сприймаються легко й ненав'язливо. Найкраща винагорода для письменника — це задоволені читачі, які читають-перечитують його книжечки! У день народження автора пропонуємо топ-5 книжок Ґжеґожа Касдепке, які побачили світ у нашому видавництві: 

1. «Обережно!» — цікаве повчальне видання для дітей молодшого віку, у якому розглядаються найпоширеніші небезпеки, які чекають малечу вдома під час її щоденних ігр та забавок. Автор книги нікого не лякає і не повчає: він веселиться від душі, ніби ненавмисно, але дохідливо вкладає в голови дітей дуже правильні думки. А хто їх може донести так само дохідливо і переконливо, як не персонаж чудової бабусі або маленького хлопчика, який навчає свого песика правилам безпеки?

2. «Я не хочу бути принцесою» — кумедна історія для читання дорослими дітям про маленьку дівчинку Марисю, яка згодна бути ким завгодно у домашній виставі, навіть страшним ненажерливим драконом, аби тільки не принцесою! Ані матуся, ні тато, ні дідусь із бабусею цього навіть не підозрювали. Кумедні реалістичні зображення, створила талановита художниця Емілія Дзюбак, яка проілюструвала відомі віммельбухи «Рік у лісі», «Рік у місті» та ін. На одній сторінці розміщений текст та декілька ілюстрацій до нього, а на сусідній — повна картинка написаного. Є цілі розвороти без тексту, на яких можна вдосталь пороздивлятися героїв книжки і дати волю своїй фантазії. У кінці є невеличкий авторський коментар, де розповідається передісторія написання цієї книжки: колись Ґжеґожу пощастило познайомитися з маленькою дівчинкою, яка любила грати вдома театральну виставу, героями якої були дракон і принцес. Її мама відкрила письменникові таємницю про те, що юна акторка вважала, що вона не досить гарна, аби грати роль принцеси. Згодом дівчинці стало зрозуміло, що бути драконом — це також не для неї та вигадала, що буде баштою. Оцій бувальщині й судилося бути в основі книжки «Я не хочу бути принцесою». 

3. «Касперіада. Незвичайні пригоди звичайної родини» — книжечка про щоденні пригоди малого бешкетника Каспера, яку автор присвятив своєму синові та за якою у Польщі зняли мультик. Смішна і трохи повчальна, «Касперіада» розповідає про маленького хлопчика, який ходить у дитячий садочок, щодня бешкетує і потрапляє в кумедні ситуації разом зі своєю родиною.
 
4. Пригоди детектива Нишпорки— чотири історії «Знайомтесь: детектив Нишпорка», «Нові клопоти детектива Нишпорки», «Зачіпки детектива Нишпорки» та «Канікули детектива Нишпорки», які увійшли до двох незвичайних «книжок-обертайок 2-в-1» з подвійною обкладинкою. Кожну частину доповнюють цікаві загадки, які читачі можуть розгадувати разом із Нишпоркою. А якщо якесь завдання видаватиметься заскладним, то не варто засмучуватися! Відповіді можна піддивитися у розділі «Розв'язки загадок».