Вийшла новинка від польської письменниці Анни Лачиної «Украдений цвіт» — друга частина трилогії, продовження «Фактору кохання». Ці книги увійшли до нової серії для підліткового читання під назвою «Сучасна європейська підліткова книга». Започаткувала серію young adult книга талановитої сучасної польської письменниці Барбари Космовської «Samotni. com», що має однойменну назву із польським сайтом знайомств samotni. pl.

«Украдений цвіт» — вийшло продовження «Фактору кохання»

Другою в серії вперше в перекладі українською побачила світ книга  біолога за освітою, сучасної польської авторки серії навчальних казок, фантастичних оповідань і соціально-побутових романів Анни Лачиної. Вона двічі здобувала літературну відзнаку від польської секції IBBY: 2007 року за твір «Інвазія вірусів», а 2010 року — за роман «Фактор кохання». Письменниця полюбляє подорожі, заглиблюватися у природні таємниці, досліджувати мови та культури. Окрім цікавих відкриттів, у своїх книгах вона порушує питання, які хвилюють кожного підлітка: як порозумітися із батьками, побудувати взаємини зі своїми однолітками, як не загубитися у світі дорослих, не відчувати себе самотнім та навчитися висловлювати свої справжні «дорослі» почуття. Саме завдяки такій відповідності книжкових подій реальному життю книжки Анни Лачиної завоювали любов не тільки підлітків, але й дорослих читачів не тільки у Польщі, але й в інших країнах. 


У першій частині трилогії «Фактор кохання» старшокласниці Магда й Патриція навчаються в гімназії, більш-менш терплять одні предмети й часом люблять інші, спостерігають за стосунками мам і тат і знаходять кохання. Патриція — у реальному житті, більш традиційно, а Магда — у віртуальному світі. 


У другій книзі «Украдений цвіт» на двох сестер чекають пригоди — захопливі й романтичні, але водночас небезпечно-детективні. Жасміна, студентка медичного, вирушає з друзями до Греції на відпочинок. Тим часом її молодша сестра Ружа вперше без супроводу дорослих їде в паломницьку подорож, що стане для неї незабутньою із зовсім несподіваних причин. Що ж може статися серед давніх руїн та мальовничих краєвидів? Як здолати нездоланні випробування? Чи зможе любов урятувати від небезпеки? Відповіді на ці питання шукайте у нашій новинці.