Такою прохолодною осінню хочеться учинити свято, повеселитися від душі й якісно провести час із друзями. Гелловін підходить для цього якнайкраще. Сміливо вдягайте святковий костюм і йдіть лякати перехожих. Якщо ви дотримуєтесь карантинних обмежень, але прагнете долучитись до Гелловіну, ми дібрали для вас видання про найнезвичніших героїв, яким «пасує це свято».
Запевняємо, лячне вбрання їм точно не знадобиться. Обирайте до смаку книжечки, вкривайтеся теплим пледом й смакуйте гарбузовий сік.

А ось і вони, наші героїні, зустрічайте.

Що пропонує читати на Гелловін видавництво «Школа»?

1. Вампірка-підліток Коко. Школярка з Німеччини має бліду шкіру, худорляву статуру й найголовніше — ікла. Роман-комікс німецької письменниці Ґерди Марії Пум зі стильними ілюстраціями Іріс Бланк підіймає важливу тему поваги до людей іншого походження. Щодо особливих родинних свят вампірів, вибору професії, лікування в медичних закладах, всиновлення дітей — про все це можна дізнатися з твору. Влучні, дотепні ілюстрації художниці доповнюють зміст та допомагають не загубитися в сторінках, адже роман написано у формі щоденникових записів.

2. Дівчинка-зомбі Мортіна. Крихітка перебуває у Покинутій віллі, де живе разом із тіткою Домовиною. Понад усе дівчинка жадає знайти справжніх друзів, аби гратись та розмовляти з ними досхочу. Одного осіннього дня вона вирішує взяти участь у святкуванні Гелловіну, вдаючи із себе перевдягнену дівчинку. Проте її справжнє походження розтаємничиться, коли Мортіна продемонструє свою особливість. Яку саме — читайте у серії.

Наступні на цьому святі — відьми-початківиці.

3. Крихітка Вінні. Жвава, кмітлива відьмочка шаленіє від пригод, тому вона постійно знаходить їх на свою голову. Чотири історії чудернацьких витівок про прибирання шкільного приміщення, відьомське прання, віршування із привидом та суперечках із тіткою Еґґі потішать вас. Книжка про маленьку відьму містить захопливі розділи, повні веселощів, заклинань, і звісно ж магічних речей.

4. Кудлата відмочка Брунільда з казкової повісті «Пуффі та Брунільда. Трішки чарів». Руда дівчинка народилася у відьомській родині: її мама та бабуся силу-силенну років займаються магією. Аби стати справжньою відьмою, їй потрібен кіт. Тільки не звичайний вуличний, а той, хто розділить із нею відьомське життя, повне польотів та інших пригод. Тому Зельда (мама головної героїні) зварила зілля, аби її дочка змогла віднайти саме того кота. Пуффі, завдяки своєму нюхові, знайшов домівку сім'ї Брунільди й вони потоваришували. Котик теж «заряджений» магією: аби котяче бажання здійснилось, треба глибоко вдихнути й видихнути. Після зустрічі герої готувалися до першого польоту кудлатої панянки, що означав обряд ініціації, отримання статусу справжньої відьми.

Чароділ.png

5. Тетяна Окрайчик з трилогії «Чароділ» Наталії Щерби. Неповнолітня абітурієнтка Тетяна Окрайчик веде безтурботне життя: батьки надсилають їй гроші з-за кордону, друзі охоче беруть участь у вечірках. Зненацька з’являється звістка про спадок від якоїсь прабабусі, яку головна героїня в очі не бачила. Аби отримати його, треба дертися невідь-куди — в Карпатські гори. Навіть коли дівчина здобула-таки той спадок — різьблену скриньку — відкривши її, знайшла непов’язані між собою речі: браслет у формі ящірки, пляшечку темної рідини, моток ниток та лист від померлої. Ті речі допоможуть долетіти до шабашу, куди направляють Тетяну вказівки з листу. А далі розвиваються події, що призведуть до занурення Тетяни у світ чаклунства. Впродовж трилогії, ми побачимо відьомську «кар’єру» Тетяни, її поступове зростання та набуття сили, бо як сказав їй однокласник «Тільки з чистого, щирого прагнення народжуються справжні чари...».
 
Закликаємо вас читати книжечки з нашого списку й обирати найкращу на ваш погляд представницю Гелловіну!