З прозовими творами Наталі Забіли я знайома з самого дитинства: її «Ясоччина книжка» і «Дивовижні пригоди хлопчика Юрчика і його діда» неодноразово перечитувались, а повість «Катруся і Павлусь» взагалі була настільною книгою у дитсадку та молодшій школі. Письменниці настільки добре вдавалось розмовляти зі своїми малими читачами їхньою мовою, що навіть неоднозначний історичний контекст зі всіма його похідними не псує враження. Наталя Забіла була не лише прозаїком, а й талановитою поетесою, і більшість своїх віршів вона написала саме для дітей. Найцікавіша частина її поетичного доробку увійшла до яскравої книги «Улюблені вірші».

Рецензія на збірку «Улюблені вірші» Наталі Забіли

З любов’ю до дітей


Наталя Забіла зростала й навчалась на Харківщині, з дитинства цікавилась літературою, живописом та музикою, написала свої перші вірші. Згодом майбутня лауреатка премії імені Лесі Українки почала викладати в гімназії. Цей досвід багато в чому визначив її творчий шлях, адже під час вчителювання Наталя Забіла зрозуміла, наскільки унікальною особистістю є кожна дитина. По собі письменниця залишила велику творчу спадщину, яка складається не тільки з її прози та поезій, але і з численних перекладів іноземних авторів.Найпопулярніші збірки — в одній книзі


Яскрава книжка вмістила найцікавіші дитячі віршики Наталі Забіли з кількох збірок. Легкі для сприймання, вони сподобаються дітям різного віку. З ними малі читачі:

1) із захопленням поринають у світи чарівного лісу, веселої абетки, різних пір року;

2) зацікавлено читають про дбайливих бабусь та їхніх онучок;

3) заворожено слухають історії про звірів;

4) залюбки мандрують із численними героями книжки.


Створюючи віршики, лічилки, загадки та приспівки, Наталя Забіла продовжила справу Олени Пчілки, яка не лише багато писала для дітей, а добре знала, як захопити й розважити їх своїми творами. Малеча бере участь в інтерактиві, який пропонує Забіла:

— відгадує загадки;

— рахує, вчить літери;

— знайомиться із сезонами, назвами місяців.


«Улюблені вірші» поділені на кілька розділів, а саме:

· «Бабусині казочки»;

· «Лісові загадки»;

· «Про дівчинку Маринку та сестричку Ясю»;

· «Весела абетка»;

· «Лічилочка»;

· «Пори року».Про ілюстрації до видання


Яким би цікавим не був текст, привернути й утримати увагу наймолодших читачів буває нелегко. Тож коли йдеться про дитячу літературу, особливо важливі ілюстрації. Малюнки до «Улюблених віршів» підготувала Ольга Смірнова, яка успішно впоралась зі своїм завданням. Художниці вдалось чудово вловити й передати читачам настрій дитячих поезій Наталі Забіли.


Виконані олівцем малюнки є не просто тлом для тексту, а повноправним елементом книжки. Різнокольорові, яскраві (але не настільки, щоб муляти око), фактурні картинки додають «Улюбленим віршам» особливого шарму. Ось тут песик, який облизується після того, як поласував необачно залишеним на підвіконні бабусиним пирогом. Ось — нічний ліс, а над ним — місяць, що більше нагадує сир, від якого хтось відкусив шматочок. А тут — красуня-весна в образі довгокосої юнки, яка розмальовує природу зеленою барвою після довгого зимового сну.


Твори Наталі Забіли залишаються актуальними й дотепер, через майже півстоліття після написання інтерес до них так само великий, як і в роки перших видань. Секрет такої затребуваності простий: за простотою віршів письменниці стоїть не тільки великий талант, а й непідробна любов і розуміння своїх читачів.© Анастасія Музика, книжкова блогерка