Кажуть, що люди, які читають, завжди керуватимуть тими, хто дивиться телевізор. І хоча це лише жарт, проте читання залишається одним із важливих видів мовленнєвої діяльності та є запорукою формування розвиненої успішної особистості. Не секрет, що читання відіграє важливу роль у навчальному процесі. Звісно, всі батьки прагнуть, аби їхні крихітки вміли, а найголовніше — любили читати. Але сучасні діти вкрай неохоче погоджуються проміняти екран на книжку. Та недарма народна мудрість говорить: «Справа майстра величає…» Справжній майстер своєї справи: видавець, письменник, педагог та укладач розвивальних книжок для дітей Василь Федієнко вирішив розірвати замкнуте коло, в якому невміння швидко читати породжує у дитини нелюбов до книги в цілому.

Рецензія на навчальне видання «Основи швидкочитання» Василя Федієнка

Автор взявся за непросту, але вкрай важливу та корисну справу: «відвоювати» у гаджетів молоде покоління, прищепити йому любов до читання. Пан Федієнко чудово розуміється на навчанні, його перу належить один з «найчитабельніших» в нашій країні букварів — буквар «Читайлик» та безліч навчальних видань. У всіх посібників автора є одна спільна риса: вони зацікавлюють дітлахів і з легкістю спонукають їх до занять.


Як працювати з книгою


Ваша дитина вдало опрацювала буквар і вже хоч трішки засвоїла навичку злитого читання? Не зупиняйтеся на досягнутому, саме час залучити до домашньої бібліотеки книгу-тренінг «Основи швидкочитання». Це видання розраховане на дітлахів від 7,5 до 9 років і складається з 25 занять, яким потрібно приділяти лише 25 хвилин на день. Варто звернути увагу на перше слово у назві тренінгу: це будуть саме ОСНОВИ швидкочитання, базис для подальшого формування цього корисного вміння.


Якщо при слові «швидкочитання» ваша уява малює сіру методичку з нудними повчаннями або суворого вчителя, що перевіряє кількість прочитаних слів за хвилину у школярів, то ця книга розіб’є на друзки стереотипи про те, що вчитися читати нецікаво. Захопливі завдання дозволять маленькому читачеві побути в ролі детектива, регулювальника або ж снайпера. Книга-тренінг підштовхне дитину до виконання незвичайних, на перший погляд кумедних вправ: читання справа наліво, ба навіть «догори дригом», малювання обома руками одночасно, гра в «хрестики-нолики» з… буквами. Усі ці дивакуваті завдання в поєднанні з класичними розробками педагогів покликані зацікавити дитину, розвинути в ній прихований потенціал та «подружити» з читанням.


Особливості посібника «Основи швидкочитання»


У книги є безліч плюсів та «родзинок», які стануть у пригоді дітлахам під час приборкування друкованого тексту й дозволять батькам неодноразово порадіти успіхам свого чада:


  • 25 хвилин — це навіть менше за стандартний шкільний урок, а користі від такого відрізочка часу, проведеного разом із книгою-тренінгом, буде чимало.


  • Книга для молодших школярів «Основи швидкочитання» вчить читанню не лише швидкому, але насамперед якісному. Завдяки тренінгу дитина зможе краще читати, розуміти й усвідомлювати прочитане.


  • Виконання деяких завдань можна перетворити на маленьке змагання з дитиною, що пробудить в ній спортивний інтерес та прагнення до перемоги. Зрештою, такі «перегони» здатні зарядити позитивом і дорослих, і дітвору.


  • Засвоєння матеріалу та наявність прогресу у навчанні можна легко та ненав’язливо перевірити завдяки завданням «Контрольне читання». Таких контрольних пунктів під час мандрівки сторінками книги буде сім.


  • Батькам необов’язково мати педагогічну освіту, щоб займатися з дитиною за цією книгою. Усі матеріали ідеально адаптовані для того, щоб вам було комфортно навчати, а вашій крихітці — навчатися.


  • Вступ містить детальні рекомендації, деякі з них можна використовувати й надалі під час освоєння певних навичок та вмінь.Основи-швидкочитання_1.jpg

Взагалі, це видання — справжня знахідка для тих, хто прагне в невимушеній атмосфері познайомити дитину з мистецтвом швидкочитання. Тож покажіть дитині шлях до нових горизонтів, дозвольте долучитися до неповторної магії, коли букви перетворюються на образи та символи, адже саме читання збагачує світогляд особистості й формує її духовний світ!


© Бойко Юлія, книжкова блогерка