У дев'ятій частині серії «Лотта та її катастрофи» Аліс Пантермюллер та Даніели Коль «Цирк на дроті» шалені кролики вирушають назустріч пригодам! Якщо Шаєн відповість на дзвінок... День починався не на користь Лотти. Шаєн зникла: не заходить у гості, не відповідає, коли їй телефонують. Так не можуть чинити справжні подруги. Ще й брати-дурбецали від самого ранку відточують майстерність у грі на барабанах, тому вдома не можна було зосередитися й скласти план дій. Коли Сімон та Якоб беруться за гру на музичних інструментах, мама обов’язково згадує про талант Лотти, якій теж не завадить позайматися.

Після того, як Лотта втратила зв'язок із кращою подругою, на голову дівчини «впала» ще одна проблема. Пограти на блокфлейті не вийде, бо вона, як і Шаєн, теж щезла! Лотта шукала, проте індійської заклинательки змій ніде не було, навіть у кімнаті молодших братів, а якщо немає там, то проблема дійсно величезна.

Пригоди справжніх профі з виховання малюків. Відгук на книгу «Цирк на дроті»

Що робити із друзями, які за добу жодного разу не згадали про тебе? Можна спробувати ігнорувати, навіть якщо ви навчаєтесь в одному класі та перебуваєте в одній «банді кроликів». Не знаю, чи змогли б ви довго тримати паузу, та у Лотти не вийшло. Шаєн прийшла до школи настільки щаслива, що Лотті кортіло скоріше дізнатися причину. Виявляється, у Шаєн є молодший братик. Поки що незрозуміло, чого вона так радіє: чи то появі маленького карапузика, чи ж новому смартфону, який пообіцяв купити тато. Нічого не падає нам із неба, тому за омріяний подаруночок потрібно добряче попрацювати.


Подейкують, гуляти з малюком — справа легенька. Я з цим не погоджуюсь, проте Лотта й Шаєн налаштували себе саме на таку хвилю. Дівчата вважають, що вони справжні професіоналки. Лотта вже має досвід виховання молодших братів, тому була впевнена у собі, як ніколи. Єдиний, хто не був впевнений ні в чому — Рокко. Цей маленький бешкетник вже приготував для дівчаток справжнісінький атракціон вражень.


Флейти дотепер ніде не було, вона й справді немовби провалилися крізь землю. Але у Лотти були важливіші справи. Школа, домашні завдання, вереск Рокко, вимучений вид Шаєн — і так по колу. З Рокко не можна було спокійно погуляти в парку: малий ображав інших дітей, забирав іграшки й несамовито плакав, коли хтось намагався зробити щось наперекір. Такими змученими героїні не були ніколи. Шаєн продовжувала мріяти про телефон, а Лотта не могла залишити подругу в скрутну хвилину. Смартфону для Шаєн виявилося замало, тому дівчина вигадала ще одну місію — навчити молодшу сестру Шанель математики. Як винагороду вона отримає PS4. Подарунки мотивують, але ж завдання геть не з легких.


Цирк на дроті — діти доглядають за дітьми... Лотта й Шаєн остаточно змучилися, жодна зі схем «Перевиховання Рокко» не відпрацювала й кількох годин. Єдиний вихід – відмовитися від бажаних подарунків. Яке ж полегшення чекало на Шаєн після відмови від обов’язків! Вона відчула себе такою дорослою, коли спробувала пояснити Джессіці (татовій подрузі), що за дітьми повинна доглядати їхня мати.


Якби вас запросили на виставку рептилій, то флейта для заклинання змій там точно знадобилася б. Лотта була впевнена, що брати вкрали інструмент. Піймати злочинців на гарячому не вийшло, а ось блокфлейту знайшли. Крадений інструмент може не слухати справжнього власника. Та Лотта зробила велику помилку, коли вирішила це перевірити…


© Шаповал Юлія, книжкова блогерка