Чи є у вашій родині справжній приватний детектив, гроза злочинців та майстер дедуктивного методу? Скоріш за все, що ні… адже ця професія є популярною в літературі, але рідкісною для нашої країни. Проте, якщо ви, маючи дитину молодшого або середнього шкільного віку, поповните домашню бібліотеку книгою Штеффена Гумперта «Схопити злодія», то неодмінно отримаєте поруч із собою талановитого послідовника Еркюля Пуаро або Шерлока Холмса. Власне, даний витвір німецького письменника та ілюстратора це не просто книга, а справжня зібрка головоломок, дієвий каталізатор для мислення й уваги. Перше, що спадає на думку, коли бачиш черговий малюнок-загадку: «Як тут взагалі можна щось відшукати?!». Найнетерплячішим дітям можна просто перейти на наступну сторінку і знайти відповідь там, а цілеспрямованим та завзятим — слід ретельно вивчити кожну деталь ілюстрації, аби допомогти детективам у розслідуванні. До речі, про героїв книги варто сказати окремо. Якщо ви вважаєте, що злодіям можуть протистояти лише суворі чоловіки з характеристиками Супермена, то мила родина з маленького містечка Бромберґ точно змінить цю думку.

Про детективів можна не лише читати, а й успішно ними стати — відгук на книжку «Схопити злодія» Штеффена Ґумперта


За справу беруться Кізелькляйни!


Які б підступні плани не будували злочинці, в них нічогісінько не вийде, адже на сторожі закону непохитно стоїть клан Кізелькляйнів і… плазун:

·Курт Кізелькляйн — інспектор поліції, який в силу свого поважного віку вже знаходиться на заслуженому відпочинку, але ж професійні звички та допитливість на пенсію не відправиш, чи не так? Вельмишановний Курт просто не може проминути жодне правопорушення і залюбки береться за найскладніші загадки.

·Ліло — енергійне дівча, що вправно мчить на скейтборді, майстерно знаходить потрібний слід та дуже любить своє маленьке звірятко — гекона Огірка. Ліло радо допомагає дідусю розслідувати заплутані злочини, тож можна сміливо зробити висновок, що якості детектива таки дістаються у спадок.

·Тілло — брат Ліло, кмітливий хлопчина, звичка якого постійно носити у своїх бездонних кишенях різний мотлох, неодноразово йшла на користь нишпоркам. Малий Вважає себе майстром з підкрадання, і небезпідставно.

·Огірок — яскраво-зелений гекон, полюбляє регулярно ховатися в найпотаємніших закапелках, завдаючи цим чимало клопотів своїй господарці. Хоча Огірок не хамелеон, проте він так само ідеально зливається з довкіллям.«Детективний квест» для маленьких (і не тільки) розумниківНавіть якщо ви не палкий прихильник детективів, спільне з дитиною вивчення книжки «Схопити злодія» подарує вам чимало цікавих та приємних моментів. Дане видання — оригінальний сплав оповідань та головоломок, що приваблює певною інтерактивністю, адже маленький читач бере участь у розслідуванні. Розгадати секрет порожнього зуба, затримати злодія у костюмі Санта Клауса, попередити підміну цінної картини — роботи для юних детективів більше ніж достатньо. Вже після виконання першого завдання і в дорослих, і в малих активується бажання позмагатися наввипередки та бодай на крок наблизитися до розгадки. Ніде правди діти, інколи так і кортить хоча б одним оком зазирнути наперед, аби дізнатися правильну відповідь!

Дійсно, неординарна книга Штеффена Гумперта «Схопити злодія» гармонійно доповнила серію «Детективний квест», до якої також увійшли збірки загадок «Пригоди «Чорної руки» та «По гарячих слідах» від Ганса Юргена Пресса.


Юлія Бойко, книжкова блогерка