Як ви гадаєте, які теми висвітлює у своїх творах автор, який є переможцем в одній із номінацій конкурсу «Книга року BBC» та дипломантом Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова»? Так, звісно, це дуже важливі та актуальні теми: що найголовніше в слоні, чому крокодили зелені, що було б, якби замість снігу з неба сипалося крем-брюле. Саме про це та ще про безліч цікавинок розповідає дітям у своїй книзі «Прикольні вірші» поет, письменник та сценарист Сашко Дерманський.


Творчий доробок пана Олександра вражає розмаїттям: вірші, казки, повісті, аудіокниги, інтерактивні книги, навіть над сценарієм фільму йому довелося попрацювати! Твори автора рекомендовані міністерством освіти України для читання в молодшій та середній школах. А от «Прикольні вірші» поки що не отримали рекомендацій від солідних міністерств, проте, цю збірку залюбки порадять батьки, які вже встигли придбати її для своїх ріднесеньких малят.


«Прикольні вірші» — справжній портал у дитинство. Рецензія на книгу Сашка Дерманського

Варто лише принести цю книгу у свій дім — і вважайте, що тепер вам з дитиною гарантовано безліч яскравих теплих хвилин читання та обміну враженнями. Понад три десятки пустотливих віршів, написаних у своєрідній серйозно-іронічній манері, не залишать байдужим жодне покоління в родині.


«Мій татко песика приніс

Учора. Прямо в шапці.

У нього трошки мокрий ніс

І латочка на лапці.

Він підкріпився молочком,

Погриз бабусі капці…

Такий кумедний — хвіст гачком

І латочка на лапці...»


«Прикольні вірші» — це справжній портал у дитинство, який допомагає дорослим опинитися на «одній хвилі» зі своїми дітлахами. Саме ця книжечка має всі шанси потрапити до категорії улюблених. Малюк легко запам’ятає ті рядки, що припадуть йому до душі, й невдовзі радуватиме близьких декламуванням:

— пригод песика з латочкою на лапці;

— кудлатого єті;

ди-директора зоопарку.


Чого вчать поезії Сашка Дерманського


Віршовані «прикольчики» випромінюють позитив і неймовірну доброту. Якщо почати з невеличкого «Дощика», далі годі спинитися, адже так хочеться ще більше «підзарядитися» безтурботністю та теплотою. Попри видиму наївність віршиків, інколи навіть бешкетливість, автор філігранно підводить дитину до таких важливих питань, як:

1) вибір професії;

2) сімейні цінності, які є навіть у роботів;

3) допомагає подолати страх, виставивши відому дитячу «страшилку» Бабая лякливою істотою, що ховається в кущах;

4) спонукає гарно вчитися, щоб стати безстрашними мандрівниками.


Прикольні-вірші-1.jpg

Деякі віршики зі збірки вже були надруковані у 2015 р. у книзі з філософською назвою «Бигимоти — не медмеді». І якщо філологи хапаються за голову, побачивши такий заголовок, то пересічні читачі, дорослі й малі, весело сміються над «куМЕДними МЕДМЕДями» та незграбними «бигимотами в булоті». Світлі, щирі та дотепні історії — візитівка Сашка Дерманського. Усі твори автора і насамперед «Прикольні вірші» — це, безперечно, «must-have» дитячої книжкової полиці!


© Бойко Юлія, книжкова блогерка