Зізнавайтеся, багато книжок не дочитали? Намагалися через деякий час почати з чистого аркуша, але все марно? А замислювалися, чому книжка, як то кажуть, «не пішла»: автор нецікаво пише чи сюжет буденний? Щось занадто або чогось не вистачило? І що має бути, щоб «проковтнути» написане за одну ніч?

Потонулі скарби недочитаних книжок

У кожного книголюба з будь-яким читацьким досвідом є видання, які до кінця не догорталися. Можливо, саме в одній із покинутих недочитаних книжок насправді схований справжній скарб, дочитатися до якого можна було б, потерпівши ще 2-3 сторінки...
1. Забагато сюжетних ліній: книжка цікава, але читач на... сторінці з описом, хто кому ким доводиться, банально заплутується. Робить спробу зрозуміти зв’язки між героями. Але далі — гірше. Він навіть готовий змиритися і читати «за течією». Та плутатина бажання не додає.
2. Ані книжка, ані її творець невинні! Бо трапився надто допитливий читач, який не втерпів і поліз поперед батька на останню сторінку! Звичайно, дізнавшись, чим усе закінчилося, він більше не читатиме, з чого все починалося...
3. «Якби фільм дивитися або аудіо слухати, там видовищно, багатогранність кадрів та звуків, а на сторінках — нудно. Навіть картинок немає (ти мій маленький)». Хіба ж? Мозок — наше невичерпне джерело фантазій, генератор незрівнянних, неповторних, неймовірних образів та символів. Зрештою, ті ж голівудські спецефекти — це також витвори людської уяви!
4. Читання нецікаве, бо цю книжку змусили прочитати вчителі чи батьки, хоче обговорити друг або ти працюєш із книжками і мусиш їі осилити. Якщо твоя робота — читати, то вже інша справа, хоча бувають такі, до яких за жодні гроші не хочеться повертатися... Але якщо ситуація вимагає знати «про що написано», доведеться стати «Онєгіним»: знати про все потрошку і нічого досконало.
5. Книжка ніби й цікава, і автор знаний в літературному світі, але «рученьки терпнуть, злипаються віченьки». Побороти дрімоту допоможе запашна кава — вірний супутник книголюбів-майстрів, що стане в пригоді читачам-початківцям.
Бажаємо знайти якнайбільше «своїх» книжечок і всі їх дочитати!