Мабуть, не знайдеться в нашій країні дорослого, який був би не знайомий із творчістю Наталі Забіли. Ледь не кожен дитячий журнал та читанка минулого століття містили в собі віршовані «перлинки», сповнені материнської любові та тепла. Авторка народилась у далекому 1903 році в Петербурзі, згодом її родина переїхала до Люботина, що на Харківщині. Саме в цьому містечку відбулися перші серйозні проби пера поетеси. У родоводі Наталі Львівни козацьке коріння поєдналося з обдарованністю його представників у різних сферах: дідусь — скульптор, тітка — оперна співачка, яка стала музою та дружиною художника Михайла Врубеля. Був серед предків Наталі й поет-романтик Віктор Забіла. Тож сам Бог велів їй явити світові свій талант. Пані Наталя вибрала мистецтво поезії та щедро обдаровувала дітей різних країн своїми творами. У великій родині Забіл завжди із пошаною ставились до творчості: дітей змалечку привчали до малювання, музики, складання віршів та казочок. Хто б знав, що вправи з віршування визначать покликання Наталі та у майбутньому призведуть до суттєвого збагачення вітчизняної (і не тільки) дитячої літератури! Також Наталя Забіла досягла успіхів і в перекладацькій діяльності, вболіваючи за поширення серед українських дітлахів творів різних народів світу: письменниця перекладала тексти з французької, польської, російської та інших мов.

Вірші українською мовою для веселих та допитливих
«Улюблені вірші» вражають своєю різноманітністю. Книга, немов строкатий килим, зіткана із віршиків різномастих поетичних форм: тут вам і загадки, і казочки, і кумедні історії про дівчинку Марину та її сестричку. Дітки залюбки вирушать за пригодами з трьома мисливцями, поспівчувають песику, якому не лишилося ласощів, дізнаються про загадкових Ночанку та Дитянку. Окрім цього, видання містить цікаві збірочки віршів, які допоможуть дитині не лише розважитись, а й здобути та засвоїти нові знання: «Лічилочка», «Весела абетка», «Пори року». Звісно ж, у супроводі милих віршиків та яскравих малюнків значно легше і веселіше запам’ятати букви, цифри або ж назви місяців. «Жовтень»:
Подивись: на видноколі
мов змінилися ліси.
Хто це їх у жовтий колір
так барвисто покрасив?
Ось край річки жовті клени
і берези золоті.
Лиш ялиночки зелені
залишились в самоті.
Дитяча література, якій зрадіють дорослі
Читаючи з дітьми «Улюблені вірші», батьки (а також бабусі й дідусі) з теплотою згадають, як у дитинстві уявляли себе пасажиром казкового кораблика чи летючого бабусиного кошика, гостем хатинки-чобітка. Декілька поколінь українців можуть впевнено сказати, що ц віршики саме з їхнього дитинства. Сучасній дітворі необхідно познайомитися з кумедними та дещо наївними рядками, які є провідниками людяності, доброзичливості, життєрадісності.
Під час мандрівки сторінками книги здається, що матусині казки якимось дивовижним чином стали римованими — настільки віє від творів турботою, добрим гумором та лагідністю. Відкривши дитині «Улюблені вірші» пані Наталі, не забудьте, що у авторки є ще безліч цікавинок для юних читачів: «Ясоччина книжка», «Дивовижні пригоди хлопчика Юрчика та його діда», «Катруся вже велика» і багато інших чудових зразків поезії та прози. Час не владний над творами Наталі Забіли, вони не втрачають актуальності й донині, адже щирість та доброта так потрібні всім нам, і дорослим, і малим, чи не так?..
Юлія Бойко, книжкова блогерка