Дівчинка Гелена не дуже любила біологію, проте вдавала, що у неї немає проблем з наукою та вчителькою пані Айзерман. Вона захоплювалася гандболом, хоча тітка Соня була абсолютно переконана — це марна трата часу.


Галасливе життя з двоюрідними сестрами, трійки з біології, запальний характер тітки спонукали Гелену подеколи навідуватися до «Citybox». Саме зі складського приміщення розпочинається історія новоспеченої мандрівниці в часі.

Огляд книги «Невидиме місто» — першої частини серії «Серце часу»

Гелена Фрідріх нічого не знала про своє минуле: історія її родини помістилася в декілька картонних коробок, які роками лежали на складі «Citybox». Софія ніколи не розмовляла з племінницею про трагедію, яка сталася з батьками дівчини. Кожному кортить знати про себе якомога більше, Гелена ж хотіла знати хоча б щось. Важко уявити життя без минулого, цей тягар спонукав дівчину шукати й знаходити подробиці про свою родину.


Таємниці минулого й «Місія нездійсненна»


Одного дня героїня натрапила на надважливу річ: «Гелена допитливо крутила в руках довгасту коробочку. На темно-зеленому оксамитовому тлі виблискувала витиснена золотом восьмикутна зірка» — годинник, як новенький, на гарантійному талоні позначено ім’я її матері, а присвята мала всього лише шість літер: ГЕЛЕНА. На щастя, Боббі — подружка Гелени — стала вірною супутницею дівчини й допомогла розгадати шифр хронометра. Восьмикутний годинник повністю змінив життя дівчини. Знайшовши його, Гелена подала сигнал у Невидиме місто, відтоді Володарка Часу вже знала про її існування.


Першим за покликом сигналу вирушив Данте — мандрівник з різнобарвними очима й авантюрною вдачею. Молодик знайшов дівчину й відразу привів її в Невидиме місто. У цій місцині імена Реї і Томаса, батьків Гелени, були під забороною, всі відомості про них знищені. У місті не було злагоди й розуміння. Кожен мандрівник мав свою місію й беззаперечно її виконував, щоб догодити Володарці.


Що ховається по той бік безодні


Гелена — мандрівниця у часі. Коли в голові дівчини сформувалася й зафіксувалася ця теза, вона почала марити ідеєю відвідати батьків у минулому й запобігти аварії. Разом з Данте вони подорожують часовим простором, хоч це занадто небезпечно. Поряд з дівчиною безліч тих, хто не бажає їй добра: Коко, Іннес, Гаррі Кьоніх, проте Гелені так важливо хоча б на хвилину побачити маму й відчути себе потрібною. Єдиний друг та порадник — Данте, коли потрібно, він був поряд.


Подорож у часі — явище непередбачуване, новенький може порушити природний перебіг подій, інколи цей процес незворотній. Гелена ледве не втратила кращу подругу Боббі, наразила на небезпеку себе — їй довелося звернутися по допомогу до Володарки Часу.


Кожному з нас хочеться мати можливість змінити момент, який секунду тому вже став минулим… Теперішнє може настільки не влаштовувати, що залюбки захочеш стати мандрівником, якому байдужі поняття «вчора», «сьогодні», «завтра». Він — усюди, немає меж, проте є правила. Навряд чи дівчина стане слухати мамині поради, адже свого часу Рея й Томас порушили правила й на світ з’явилася Гелена. Тож союз мандрівниці й підводника не такий вже «грішний». Побачимо, що про це нам розкажуть Гелена й Данте…© Шаповал Юлія, книжкова блогерка