«Крихітка Вінні» — казкова повість про шалені пригоди відьмочки Вінні та кота Вілбера з книжкової серії «Вінні та Вілбер». Чотири історії, що наповнені відьомськими традиціями, побутом, модою, точно розвеселять і зацікавлять дітей молодшого шкільного віку та дорослих читачів.


Коротко про авторів

Вперше твір англійською опублікували в 2009 році; переклад українською від Видавничого Дому «Школа» схвалений Видавництвом Оксфордського Університету (англ. Oxford University Press) у 2021 році. Авторка книги — Лора Овен (псевдонім), відома як Піппа Гудхарт, володарка літературних нагород, письменниця з досвідом у продажах книг, виданні й викладанні. Її творчість різноманітна: від оповіданнь для молодшого дошкільного віку до романів для дорослих. Піппа Гудхарт викладає в Університеті Де Монфорт предмет «Письменство для дітей» (англ. Writing for Children), проживає в Лестері (Великобританія).


Другого творця книги «Крихітка Вінні» звуть Коркі Пол. З малюнками містера Пола продано понад два мільйони примірників дитячих книг. Народився майбутній художник в Родезії (сучасна територія Зімбабве), нині проживає в Англії. Ілюстратор жартома називає себе «найбільшим портретистом у світі», намагається прищепити студентам любов до малювання — проводить заняття з ілюстрації книжок у вищих навчальних закладах.Нумо читати рецензію на «Крихітку Вінні» — першу книгу серії «Вінні та Вілбер» Лори Овен!

Твір —  основа для анімаційного мінісеріалу


Книга містить чотири історії:

1. Вінні та її жахлива тітонька. Родичка Вінні хоче прибратися в житлі юної відьми. Коту Вілберу добряче дістанеться від незваної гості.

2. Вінні береться прибирати. Після травми Вілбера, чарівниця виявила свій новий талант і влаштувалася працювати в школі. Вінні потрібно виконати нелегке завдання від шкільної секретарки місис Пармар і познайомитися із головним викладачем.

3. Вінні та привид поштою. Відьмочка хоче виграти чарівну ручку на конкурсі поезії, тому замовляє автора-привида поштою.

4. Крихітка Вінні. Юна чаклунка переживає щодо відсутності відповідного одягу для зустрічі з подругою-модницею Венді. На головну героїню чекає велике прання традиційним відьомським способом!


Чарівниці у творі не схожі одна на одну:

  • тітонька Еґґі вбирається у рожеве, любить чистоту, запах троянд,

  • Венді, подруга Вінні, полюбляє стильно одягатися, стежить за новинками моди,

  • Вінні не боїться брудного одягу, запаху цвілі, любить свого кота, цілеспрямована, дивиться на світ з оптимізмом, байдужа до негативних думок простолюдців.

Кіт Вілбер — вірний супутник головної героїні. Він стає у пригоді за складних обставин, допомагає по дому, підтримує розмови, майже як Сейлем Сейберхеген, кіт з серіалу «Сабріна — маленька відьма». У вихованця чорний колір шерсті, що відповідає стереотипному образу кота чарівниці.

Вінні про Вілбера:

«Товстий кіт сів на пліт.
Він не з лісу й не з боліт.
Вілбер — мій домашній кіт.
Мій улюблений воркіт!»


Кумедні ілюстрації відмінно доповнюють сюжет, зображують яскравих персонажів, допомагають зануритися в атмосферу чарівництва.


Декілька цікавих фактів


Як персонажа, крихітку Вінні створила Валері Томас. Австралійська письменниця разом з ілюстратором Коркі Полом створили образ та написали безліч творів про пригоди відьмочки. Лора Овен має доступ до «всесвіту Вінні» й  на основі здобутків В.Томас та К.Пола «доопрацювала» героїню у власній серії книг.

Існує сайт «Вінні та Вілбер» англійською мовою, де фанати чародійки можуть завантажити розмальовки, пазли, ідеї для уроків, рецепти для дітей і дорослих. Матеріали виключно англійською — ідеально для вивчення іноземної мови.Книга «Крихітка Вінні» вчить сміливо зустрічати труднощі, оптимістично дивитися на світ і використовувати нові можливості. Читачі різного віку можуть насолодитися веселою історією про відьму та кота або замислитися над серйозними темами.


Марія Зайцева, книжкова блогерка