«Це такий звичай [прибирати в думках своїх дітлахів], який має кожна добра мама, — коли ввечері діти повкладаються і поснуть, зазирати в їхні думки і наводити там лад, складаючи все як слід, щоб на ранок усе було прибрано. <…> Якби ви могли в той час не спати (хоча це, звісно, неможливо), то вам було б вельми цікаво піддивитися, як це робить ваша мама. Ця справа нагадує прибирання в шухлядках шафи. Мабуть, ви побачили б, як матуся, ставши коло вас навколішки, дбайливо бере щось у руки і милується якоюсь знахідкою, неначе дивуючись, звідки воно взялося у вашій голівці; виявляє щось приємне і не дуже; одну річ притуляє до своєї щоки, наче м’якеньке кошенятко, а іншу — ховає якнайдалі. А вранці, коли ви прокидаєтеся, усе лихе й недобре, усі образи, з чим ви засинали, уже лежать поскладані на самісінькому дні вашої голівки, а зверху пишаються найкращі думки, готові при першій же нагоді прислужитися вам». © Джеймс Метью Баррі «Пітер Пен»

Невтомні руки й серце золоте... День матері 2019

Після того, як у 1908 році у США вперше відсвяткували День матері, ця традиція поступово поширювалася на різні країни і побутує й донині. Цей день назавжди належить двом — матусі та її «малятку», скільки б років не виповнилося останньому. 

Як цікаво провести свято?

  1. Скажіть мамі про те, що ви дуже сильно її любите, перепросіть за колишні образи, подякуйте за щоденне піклування і хвилювання за вас.
  2. Здивуйте її чимось захопливим: необов'язково купувати дорогі подарунки, найцінніше — ваша увага.
  3. Проведіть час разом за приємними розвагами: почитайте (можливо, навіть дитячі книги, як колись у дитинстві), організуйте затишний вечір удома або прогулянку на свіжому повітрі тощо. 

Безсумнівно, ви й без сторонніх порад знаєте, чим найкраще потішити свою неньку, бо ж «до людей — по розум, до матері — по серце...»

Нехай ласкаві слова до найріднішої у цілому світі людини звучать від нас не тільки з нагоди спеціально виділеного свята, а та любов і турбота, яку мами безкорисливо вкладають у своїх дітей, повернеться до них сторицею!