Якщо задуматися про швидкоплинність нашого життя, то найімовірніше, можна впасти у депресію. Жарти жартами, та більшість психологічних опитувань говорять про те, що можна перелічити на пальцях, скільки разів на тиждень люди радіють звичайним дрібницям.


« — Настрій? А для чого? — Алоїз витягнув із паперу товстенькі шматки ковбаси із салом.

— Ой, Алоїзе, я тебе прошу. Невже тобі все треба пояснювати? Настрій — це ж найважливіше! Святкова атмосфера! Тепло і затишок! — обурювався Собакевич.

— А хіба без нього Різдво не прийде? Без отого настрою? — зацікавився Киціан, облизуючи папір з-під ковбаси.

— Не знаю. Я ніколи не перевіряв. Але не хочу ризикувати…»


Не вередуйте! Краще насолоджуйтесь читанням

Як сумно каркає ворона!


Як би хто не виправдовувався, причина поганого настрою, невдоволення собою завжди є. От потрібно було Іполиту знайти в інтернеті фотографії своїх друзів. Як на мене — це корінь усіх поганих настроїв нашої планети. Справа в тому, що його знайомі з «Собачої будки» (версія собачих соціальних мереж) надзвичайно цікаво проводили свій вільний час, робили красиві фотографії, ділилися цим у мережі. Тільки подумайте, яка фотографія приверне більше уваги: «Я радію, що приготував смачний обід» чи «Я найкращий дресирувальник миші»? Якщо чесно, то я уявити не можу, що має робити миша на останньому фото, проте, виходячи з назви, вже дуже хочу подивитися.

Я розумію цього бідного пса. Він занудьгував так, що навіть ворона втрутилася у перебіг подій, проте тільки роздратувала Іполита й порушила складання мега-позитивної пісеньки про «ідеальний поганий день».


«Киціан метнувся до вікна, але ворона цієї миті так спритно притулилася до товстої гілки, що її неможливо було побачити серед сіро-чорного краєвиду за вікном.

— Там немає ніякого пташиська! Собакевичу, бідолахо, ти мариш. Потрібна допомога! Я мерщій зганяю по лікаря! — мовив стривожений Киціан і спритно кинувся до дверей.

— Та не метушись ти так! Киціане, ти страшенний панікер, — гавкнув Собакевич уже нормальним голосом і зняв із голови компрес.

— Так ти не хворий? — зовсім розгубився Киціан.

— Ні. Просто в мене поганий день, — промимрив Собакевич.

— То це все не насправді? А що ж термометр? — Киціан закліпав очима.

— Ні, це тільки… теє… така декорація, — сказав трохи засоромлений Собакевич.

Киціан хотів нявкнути щось дошкульне, та враз передумав. Бо деколи саме так роблять справжні друзі. А потім вони замовили по телефону котячо-собачу піцу і до самого вечора голосно читали словник синонімів. Вони відкрили в ньому багато кумедних слів, яких раніше не знали, наприклад, таких, як «іпохондрик». І їм було дуже весело...»


Про що б собі помріяти…


Час так швидко біжить… Після осіннього, сумного дощу приходить казкова пора. Погано, коли радість швидкоплинна, коли важко її відшукати у буденності, коли ти її просто не помічаєш. Людині потрібно так мало, а вона завжди пнеться зі шкіри у пошуках чогось дивовижного. Прикро, коли немає мрії, коли не здійснюється те, чого бажаєш. А може, ми просто не помітили, як диво вже сталося?


© Юлія Шаповал, книжкова блогерка