Як приємно усвідомлювати, що попереду цілих три місяці літа! Куди б ви не поїхали — на море, у дитячий табір чи в село до дідуся та бабусі, — візьміть із собою цікаві книжечки і будьте певні, що вони чудово урізноманітнять ваше дозвілля та доповнять враження про відпочинок.
Цього літа ми пропонуємо для читання 6 захопливих історій, в яких ваші улюблені книжкові герої також йдуть на канікули, де на них чекають різноманітні пригоди.

На канікули з книжковими героями. Топ-6 для читання влітку

1. «Зося з вулиці Котячої на канікулах» Агнєшка Тишка: «Канікули — це канікули. Не потрібні нам комп’ютери та планшети, бо фантазія зовсім заіржавіє. Як гадаєте?» © Це кумедна серія про пригоди рішучої Зосі та її шаленої сімейки. Щиро і відверто Зося ділиться з читачами всім, що її тішить, засмучує, дивує і вражає. Вона популярна не тільки в Польщі, а й поза її межами. Її авторка — відома письменниця Агнєшка Тишка, а проілюструвала книжку в прикольному дитячому стилі художниця Агата Рачинська. Особливо цікавою книжка про Зосю буде для дівчаток середнього шкільного віку.

2. «Украдений цвіт» Анна Лачина: «Ружа прокинулася перед п’ятою ранку. Паломницька звичка. Наспівуючи, вона стрибнула під душ, а потім вдягла чисте, трохи вологе вбрання. День обіцяв бути чудовим. Вона любила атмосферу закінчення канікул, коли кожен мав що розповісти й показати. Протягом шкільного року не раз сварилася і з сестрами, і з батьками, але зараз відчувала, як сильно за ними нудьгувала. «Так, — подумала Ружа, — канікули саме для цього й існують. Щоб відпочити одне від одного й дуже знудитися». © Це друга частина трилогії про життя та пригоди сучасних підлітків, продовження «Фактору кохання». Якщо на початку історії героїні мріяли про справжнє кохання та кожна у свій спосіб шукали собі друзів-хлопців, то в продовженні пригод на двох сестер, Жасміну та Ружу, чекають інші захопливо-романтичні, але водночас небезпечні пригоди. Але в обох книгах авторка порушує важливі для підлітків питання: як боротися з власними страхами та комплексами? Як залишитися собою і не соромитися вияву своїх почуттів? Чи може любов захистити від різноманітних небезпек? 

3. «Канікули детектива Нишпорки» Ґжеґож Касдепке: «Такого "вдалого" початку літа годі було й сподіватися — детектив Нишпорка загубив гаманець. Більшість людей сприйняли б це як жахливий поворот долі, але наш герой навіть зрадів. Він нікуди не поїде, бо в нього немає грошей. Слава Богу!» © Пригоди Детектива Нишпорки від талановитого сучасного польського письменника Ґжеґожа Касдепке вийшла у нашому видавництві впреше українською в унікальному форматі книжки-обертайки «2-в-1». Для тих, хто знайомий із детективною агенцією «Рожеві окуляри» з попередніх частин, не секрет, що вона працює без вихідних або канікул на повну, бо щодня може щось трапитися. А ще не можна залишати без нагляду небезпечного суперника Нишпорки — детектива Мертвяка. Роботи ж вистачить на всіх, бо тільки разом із читачами йому вдасться розгадати найскладніші зачіпки!

4. «Філіпек і шалені канікули» Малґожата Стрековська-Заремба: «Мої канікули падають на маму і тата як грім з ясного неба. Так каже бабуся Данута. І додає, що Бог їх за це покарає. Раніше я не розумів, чому Бог мав би карати батьків за мої канікули. І навіть співчуває їм. Однак тепер я знаю більше, а тому співчувати їм уже не можу...» © Чергова історія про малого бешкетника Філіпека та його друзів. Цього разу їхні витівки триватимуть під час канікул, які починаються дуже несподівано для родини школяра. У Філіпека буде багато цікавих пригод, під час яких він викриватиме шпигунів, поїде до санаторію для літніх людей разом зі своїм дідусем, відвідає незвичайну вечірку з подушками та стане учасником інших розваг.

5. «Канікули з коровою, танком і злодієм» Малґожата Стрековська-Заремба: «Канікули розпочалися весело — із поїздки на цвинтар. Ніхто не помер, тому це було дійсно весело...» © Це кумедна історія про двох найкращих друзів, Кубу і Войтека, які ладні піти на все, аби тільки не опинитися на всі канікули в селі. Але окрім хлоп’ячих забавок, таких як лікування оселедцем із молоком друга, який проковтнув ключ, знайомство із коровою на батарейках абощо, у книзі порушені такі важливі питання, як слухняність, вірність, добре серце та піклування про старших, як бути сміливим і побороти власні страхи, де шукати справжніх друзів і як самому стати вірним товаришем для інших.

6. «Елла та друзі. Веселі пригоди» Тімо Парвела: «Привіт, мене звати Елла, і я вчилась у першому класі. Та зараз у мене літні канікули. І в моїх однокласників теж літні канікули. Звісно, у нашого класного керівника теж літні канікули. Принаймні я так думала…» © Продовження кумедних пригоди розумної дівчинки Елли, історія, яку читають по всьому світу в доступному сучасному перекладі українською. У цій частині Елла поїде до літнього табору, вистежуватиме справжнього термінатора, закохається у Пата, який навіть влітку не знімає хокейної форми, перейде у другий клас, де на неї чекає багато цікавого і невідомого.

*Розповісти, як почалися мої канікули → тицяйте сюди!