Якщо запитати Вас про Швецію, що спершу спаде на думку? Можливо, лосі? А ще дика природа, непрохідні хащі та безліч інших «цікавинок». Так? Тільки не дивуйтеся, бо коли розмова стосується Лотти та її пригод — може трапитися будь-що. Власне, так воно і відбулося.


Бувай, школо! Привіт, канікули!


Останній день у школі ознаменувався не перегляданням оцінок з табеля, не прощанням з вчителями та друзями, а вибором літньої подорожі, на яку так чекали заклопотанні навчанням діти. Що може бути краще відпочинку з родиною? Правильно! Відпочинок з кращою подружкою. Здається, можна винайти формулу ідеальних канікул, виглядатиме вона приблизно так: (Лотта та Шаєн + намет + дика природа + відвага). *Швеція = неймовірні враження. Яка там Франція, Паулю?!Лосі, дикі хащі, найкраща подруга і чергові «катастрофи». Огляд шостої книги про Лотту

Мандри починаються


Як же класно збирати речі у мандрівку! Єдиний, хто не був у захваті від цього дійства — тато, бо з маминими звичками пхати у валізи весь непотріб особливо не порадієш, хоча нам було весело:

  • вирушили у дорогу на житломобілі, який до Швеції доставив величе-е-езний паром. До речі, на тім паромі Лотта та Шаєн зустріли лося, а точніше, самі собі його купили, а гроші знайшли у вбиральні. Ви раніше чули щось подібне?
  • у тому будиночку на колесах всього чотири спальних місця, бо мама з татом придбали новий намет. Наче все склалося добре, та не можна забувати про Якоба й Сімона, які відразу проголосили й своє право на ті «квадратні метри». А ми ж добре знаємо Лотту й Шаєн, вони ні за що у світі не дозволять забрати те, що давно привласнили без усякого там голосування. Для цього знадобилося декілька страшних історій про лосів, вовків, тигрів...


«Начувайся, та, з косами…»


Після першої невдалої ночівлі у наметі родина Лотти й Шаєн вирушили до парку розваг, у якому живуть герої книг Астрід Ліндгрен. Лотта роздивляється навколо кожну деталь, брати-дурбецали грають у вікінгів, а Шаєн ходить незадоволена абсолютно усім, що відбувається навколо. Лозунгом тієї прогулянки була фраза: «Начувайся, та, з косами». Фрекен Бок, Карлсон, Роні, Пеппі не замінять пригод у диких хащах. Дерева, озера, островки і озерах — ось вона ідилія. 


У кожного були свої плани на відпочинок:


  • татова програма для Швеції була досить примітивною — піймати, запекти та з’їсти рибу. Тут можна згадати здоровенну рибину, яка так і не пропеклася на вогнищі, а потім її нахабно вкрав ведмідь-здоровань, тож настрій тата — як рукою відняло.
  • дівчата — плани більш різноманітні. Одним з основних занять було знімання фільмів для Пауля, бо потрібно ж було якось довести, що Франція — то такий собі відпочинок. Тут дівчата-сироти збирають чорницю, потім борються з ведмедем у хащах чи змією на скелях. 

А однієї ночі взагалі був цілий пригодницький бум, до якого дівчата встигли залучити й тата. Вони водночас примудрилися перевиконали тижневий план негараздів: поплавали на човні та ледь не втопилися, видерлися на дерева, які ледь їх витримали. Звичайно, що після таких розваг категорично заборонено показувати й носа з намету! Та хіба ж можна сидіти спокійно, коли чекає ще так багато цікавого! Тож нумо подорожувати, особливо, якщо хочеться побачити лося, не того, що купили у магазині, а справжнього-справжнісінького! Він саме заглядав у віконце житломобіля, наробила та нещасна тварина галасу...


Хто намалював Лотті ці ДИКІ ХАЩІ


Лотту, Шаєн, інших героїв цих літніх пригод зображено так незвичайно і водночас стильно зображено: картинки — неначе кадри з фільму, хоча скоріше мультфільму. Все ж, треба віддати належне ілюстраторці Даніелі Коль, бо її малюнки чітко слідують за текстом, а може, то текст крокує за малюнками — ось така панує у книзі гармонія. Хоча лосеві так і не випало слушної миті цьомкнути дівчат, за нього це зробила доля, подарувавши неймовірну, захопливу та особливу подорож з рідними людьми!


© Юлія Шаповал, книжкова блогерка
Читайте інші цікавинки: