Хто вам подобається найбільше: коти чи собаки? У збірці кращих віршованих історій, загадок, лічилок про цих домашніх тварин від 18 видатних українських авторів вам не потрібно обирати улюбленців. Кошенята, песики, пташки і миші зібралися на яскравих сторінках книги!

Разом із дітьми звірі потрапляють у кумедні ситуації, де персоніфікуються, тобто подібні до людей у діях, одязі, або отримують роль звичайних тварин, які живуть в оселях, радують і веселять своїх господарів. Історії вчать поведінці з котами та собаками, їхнім звичкам, тому книга виконує повчальну та розважальну функції. Цікаво було зустріти елемент нового 2022 року в описі однієї з кішок:«Бо я лиш зовні — киця
Смугаста і проста,
Насправді ж я — тигриця
До кінчика хвоста!».Вірш нагадує ситуацію з реального життя, коли ми порівнюємо своїх домашніх улюбленців з їхніми давніми предками — тиграми, левами чи вовками. Хотілось би іноді, щоб вони ще розмовляли людською мовою, як у загадках і лічилках зі збірки «Кудлаті вірші»!


Малюнки — невіддільна частина сюжету


Вірші таких письменників як Наталя Забіла, Олена Плавенчук, Леонід Куліш-Зіньків, Грицько Бойко, Валентина Бондаренко, Сергій Цушко, Петро Ребро та інших вдало проілюстрував Валерій Харченко, український художник, який працює з дитячими книжками. Кольорові малюнки займають більшу частину кожної сторінки і зображують сюжет одного, або двох віршів.

Кудлаті вірші про кудлатих друзів — огляд поетичної збірки для дошкільнят

Склалося враження, що мишки та інші маленькі створіння перебігають зі сторінки на сторінку. Вони з’являються навіть тоді, коли у сюжеті про них ні слова, проте додають ілюстраціям деталізованості. Дітям точно сподобається роздивлятися одяг героїв. Кольорові штани, юбочки, ошийники й светри, взуття, як у вусатого з казки «Кіт у чоботях», — елементи відрізняються, а не повторюються.
Округлі форми предметів і живих створінь, тепла палітра фарб створюють добру казку для малечі, де персонажі виглядають так, немов їх намалювали акварельними олівцями. Випадково капнеш — і чіткі лінії розпливуться на очах, утворюючи експресивну картину.

Як використовувати книгу «на сто відсотків»?


Я пам'ятаю в дитинстві книжки для мене були передусім джерелом гарних малюнків, які можна відтворити в особистому альбомі. Текст важко читався і погано запам'ятовувався. Але ця збірка цікава різномаїттям розваг, які можна запропонувати дитині:

  • Читання вголос. Навичка читання потребує регулярної практики та інтересу з боку дитини, а в збірці немає довгих, складних для вимови, слів.

  • Вивчення віршів і лічилок. До збірки увійшли 88 віршів різних поетів із багатьма видами рими. Дитина може тренувати пам’ять, увагу, вивчаючи улюблені твори.

  • Відгадування загадок. Розвиток логічного мислення відбувається з дитинства, починаючи з повсякденних завдань. Важливо підтримувати цей процес, давати дітям загадки.

  • Малювання персонажів. Запропонуйте відтворити героїв вірша на аркуші паперу.

  • Підрахунок кількості героїв на сторінці. Мишки та комахи у виконанні Валерія Харченка роблять завдання цікавішим.
  • Для знайомства з «Кудлатими віршами», сьомою книгою серії «Найкращі вірші для дітей», одного дня буде замало, але після прочитання гарний настрій вам і вашій дитині гарантовано!    © Марія Зайцева, книжкова блогерка