Щороку першого червня в різних країнах по всьому світові святкується День захисту дітей. Це свято може мати різні назви, але наділене єдиною ідеєю: навчитися ставитися з повагою до маленької особистості, піклуватися про молоде покоління, згадати про потреби дітлахів, наголосити на важливості захисту дитини від численних небезпек та задоволення її фізичних, психологічних й емоційних потреб.

Добірка книжок для малят і дорослих до Міжнародного дня захисту дітей

Книги про виховання є невичерпним джерелом корисних порад для батьків щодо того, як налагодити міцні довірливі стосунки з малятами, що робити, аби вони виросли розумними, кмітливими, зацікавленими у вивченні нового, як дати сину і донечці максимум любові, ніжності й підтримки у різному віці.

Тож пропонуємо вашій увазі добірку літератури, яку буде корисно почитати дорослим, щоб мати мудрість у вихованні малят, та цікаво дітлахам — спершу погортати й пороздивлятися картинки, слухаючи батьків, а згодом обговорювати, міркувати та читати самостійно.


1. «Як ми псуємо наших дітей і як припинити це робити» — новинка нашого видавництва, укладена дитячим і сімейним психологом-практиком Наталією Царенко. У цій книжці зібрано всі найпоширеніші батьківські помилки, а також розроблено цінні практичні поради щодо того, як цих помилок уникати, аби виховний процес був гармонійним, позитивним і успішним. Докладно розповідається, яким видам покарань і заохочень не місце у вашій родині, яких стереотипів у взаєминах із дитиною треба позбутися якнайшвидше. А найголовніше — ви дізнаєтеся, як виховувати дитину правильно, які методи є справді ефективними й конструктивними, як коректно вибудовувати стосунки і що ви можете поліпшити в собі, аби дати шанс змінитися на краще вашій дитині.


2. «Мистецтво родинного виховання», «Педагогічні притчі» — скарбниця мудрості видатного педагога-гуманіста Шалви Амонашвілі, видання, в яких він дає поради, як виховати Людину, що зробить цей світ кращим. Автор наголошує, що дитина — не аморфна маса, а істота, що таїть у собі сили, рівних яким не знайти на всій планеті. Це прихована в дитині сила духу, розуму і серця, якщо її довести до досконалості, стане надсилою, здатною перетворювати, збагачувати, прикрашати все навкруги — і на Землі, і в Космосі, і в ній самій. Але суть у тому, що які б сили не були закладені в дитині, сама вона нічого не зможе в собі розвинути, не зможе навіть звестись на ноги, не кажучи вже про те, щоб стати людиною. Звершити диво: зробити, виховати, створити з неї людину — серйозне завдання для мудрих, люблячих дорослих, і в першу чергу для тат і мам.


3. «Я розповім вам казку... Філософія для дітей», «Бджолина музика» — творчий спадок українського педагога, мислителя, письменника Василя Сухомлинського несе кожному прийдешньому поколінню високі моральні цінності, розуміння того, що добро завжди перемагатиме, прагнення робити добрі вчинки живе всередині кожної людини, варто лише не приглушувати голос сумління всередині себе. Книги Василя Сухомлинського спонукатимуть читачів різного віку міркувати над різними етичними проблемами, дослухалася до голосу свого серця й робити правильні висновки — власні кроки до того, аби стати Справжньою Людиною!