У 3 та 4 книзі Всеволода Нестайка серії «Дивовижні пригоди в лісовій школі» («Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк» і «Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці лісею "Кондор"» відповідно) герої набувають нових характеристик, які, здавалося б, їм не притаманні. Хіба можна уявити, що зайченя буде сміливішим за вовка, а «злі» дракони — полохливими? Автор вигадав персонажам промовисті імена, пов’язані з діяльністю звірятка, приналежністю до сімейства тварин або з різними характеристиками персонажів.


Книга 3. «Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк»


Читач потрапляє до зимової казки — починаються довгоочікувані канікули. Це незвично, але навчальний рік у лісовій школі відрізняється від звичного людського, бо «які ж можуть бути уроки, коли директор школи і половина учнів сплять?..»

«Дивовижні пригоди в лісовій школі»: огляд серії Всеволода Нестайка. Частина 2

Ще восени Кося та Колько домовилися зустріти Новий Рік разом. Але як бути, якщо у їжачків у цей період зимова сплячка? Друзям довелося порушувати закон лісу. Часом так буває, що щира дитяча жага до непізнаного попри добрі наміри може обернутися на проблему. Своїм вчинком вони розлютили лютого пана Крижана Холодригу.


Звірята часто порушують батьківські заборони, але автор звертає увага на те, що персонажі казки вміють постояти за себе, подолати негаразди й використати власні вміння й знання для вирішення складних ситуацій. Кося Вухань та Колько Колючка стали самостійними, розраховували на власні сили, не чекали від когось допомоги. «Загадковий Яшка» докладно змальовує, до чого може призвести дитячий непослух. Добре, якщо на допомогу прийдуть чарівні створіння, але ж раптом — ні?..Загадковий-Яшка_В.Нестайкоjpg

У наступній частині «Сонячний зайчик і Сонячний вовк» мешканці казкового лісу знайдуть нового друга, повірять у дива та чарівників, дізнаються про чарівне дзеркальце, зустрінуться з Крижаною королевою і Бабою Морозихою. Найголовніше завдання батьків під час читання з малечею — не загасити вогнику дитячого запалу до відкриттів, разом фантазувати й мріяти, вигадувати власне продовження пригод улюблених персонажів казкової повісті Всеволода Нестайка, підтримувати та розвивати творчі здібності.


Книга 4. «Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці Лісею “Кондор”»


В останній книзі автор дає зрозуміти, що навіть одна іскорка всередині людини може осяяти величезну темряву. У казковому лісі спільник Морока, Баби Яги і Бабая Гнилай Псувайович Порча наробив негараздів. Рятівнику і новому учневі школи Сонячному зайчику доведеться залучити всю свою кмітливість та спритність, що виправити ситуацію в лісі, познайомитися з однокласниками та знайти друзів.Таємний-агент-Порча.jpg

Наостанок Всеволод Нестайко розповідає ще одну історію «Таємниці лісею “Кондор”» про створення спеціального пташиного Лісею з орлиною мовою викладання, яка вчергове наголошує на необхідності здобувати знання, дізнаватись нове, вивчати й досліджувати довкілля. Грифа, каченя Крякс, гусеня Гелгуш та інші учні-птахи будуть долати численні перешкоди, розмовляти з «іноземцями», вчитимуться спілкуватися й підтримувати одне одного.Таємниці-лісею-Кондор.jpg

Видання для дітей серії «Дивовижні пригоди в лісовій школі» варті уваги кожного нового покоління маленьких дослідників, бешкетників і чомучок — всі мають познайомитися з казковими пригодами учнів спеціалізованої музичної школи з ведмежою мовою викладання.


© Олеся С., книжкова блогерка