Читання великої кількості літератури у всі часи свідчило про високий рівень освіченості людини, та з розвитком цифрових технологій паперова книга почала дедалі більше втрачати популярність. Проте автори не припинили створювати надзвичайні сюжети, захопливі пригоди, дивні світи, знайомство з якими назавжди змінить читача й збагатить його світогляд.

Якщо ви замислювалися над тим, скільки текстів встигаєте читати щотижня, щомісяця або протягом року, й хотіли б охопити більше книжок, маємо гарну новину: це можливо! Читати багато дуже просто, треба лише поставити собі таку мету й поступово до неї рухатися.

Нижче ми зібрали практичні поради й твори, які насправді варті того, щоб ними зачитувалися.

Читати більше? Це можливо! Практичні поради

1. Робіть собі подарунки за успіхи. Наприклад, якщо протягом 3-х днів ви читали понад 100 сторінок за день (чи навіть більше), час потішити себе чимось смачним.
Що почитати: «Тварини. Як це працює?», «Тіло людини. Як це працює?», серії Дитячий бестселер», «Зося з вулиці Котячої», Вівсяна банда», «Лотта та її “катастрофи”, «Часодії», «Лунастри», Дарителі», «Зільбер».


2. Читайте з друзями. Озирніться навколо себе і ви побачите дивний світ, де є чимало людей, які полюбляють читати. Почніть із ними вибирати книги однієї тематики та разом обговорюйте прочитане.
Що почитати: «Елла та друзі», «Елла та друзі: веселі пригоди», «Касперіада», «Знайомтесь, детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки», «Канікули з коровою, танком і злодієм», «Для чого потрібні котлети», серії «Мортіна», «Кудлаті історії», «Ліззі Карбон», «Витівки Сюзанки», «Детективний квест».


3. Пам'ятайте про довготермінові цілі. Приміром, прочитати 50 книг за 1 рік. Досягнення певних результатів і виконання запланованого вельми заохочує до подальшого вдосконалення та розвитку.
Що почитати: серії «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «Пригоди роздобудьків», «Шкарпеткожери», «Нова дитяча книга», «Бібліотека пригод», книги «Квітка сонця», «Всі добрі люди — одна сім'я», «Одиниця з обманом», «Я розповім вам казку... Філософія для дітей».


4. Усуньте фактори, які можуть відволікати. Ніщо не повинно відривати від читання. Інакше справи полонять ваші думки й зосередитися на читанні буде набагато складніше.
Що почитати: «Розвиватика», «Пізнаватика», «12 місяців», «Пори року», «Один чи скільки?», «Хто там?», серії «Тваринки-половинки», «Сторінки-цікавинки», «Кращі світові та українські казки».


5. Виявляйте зацікавлення до того, що ви читаєте. Цікавість — найсильніший рушій будь-якого процесу. Спробуйте знайти щось привабливе й непересічне у книзі, вивчіть це досконало. Це може бути нове слово, термін або чиєсь висловлювання.
Що почитати: «Коко. Щоденник», «Великий вибух», «Замок у хмарах», серії «Моллі Мун», «Timeless», «Чароділ».


6. Робіть перерви. Якщо ви відчуваєте, що сильно втомилися, книга стала нудною і доводиться себе примушувати — зупиніться, зробіть нетривалу паузу (лише не закидайте назовсім!) або візьміть почитати щось інше. Після такого відпочинку література засяє новими барвами.
Що почитати: «Дівчинка на всі 100%», «Хлопець на всі 100%», «Книга таємних знань», «Обережно: хлопці!», «Психологія для дівчат», «Клас пані Чайки», «Лотерея», серія «Сучасна європейська підліткова книга».


7. Наведіть порядок. У комфортних умовах все сприятиме цілковитому зануренню в текст, який ви читаєте. Тож створіть стиль та затишок навколо себе.
Що почитати: серії «Малятко-розумнятко», «Веселі пригоди Мицика і Кицика», «Казки дядечка Римуса», «Пітер Пен», «Пригоди барона Мюнхаузена», «Чарівник Смарагдового міста».


8. Встановлюйте реалістичні цілі для читання. Це допоможе більш усвідомлено організовувати процес читання. Якщо ви знатимете, що плани здійсненні, будете бачити кінцевий результат і працювати на нього. А це завжди ефективніше абстрактного «хоча б трохи почитаю сьогодні» раз на 3 місяці.
Що почитати: «Королева часу», «Часодійна книга», «Часолист», «Альбом друзів», «Дівчаче дозвілля на всі 100%».


9. Почепіть над робочим столом плакат-мотивацію. Це може бути скрін вашого кошика з новинками улюблених видавництва, добірка рекомендацій або фотографії з книжкових форумів — будь-що, аби це зворушувало ваше серце, надихало й спонукало взятися за читання.
Що почитати: «Бджолина музика», «Чому і як? Такі собі казочки», «Буба», «Буба: мертвий сезон», «Блокнот Мотиватор», «Педагогічні притчі», «Мистецтво родинного виховання».


10. Подолайте самого себе. Почніть читати й зробіть це вже сьогодні. Й відразу відчуєте приплив бадьорості та сил.
Що почитати: «Вередливий настрій Іполита Собакевича», «Я не хочу бути принцесою», «Арнольд — рятівник овець», «Розумна собачка Соня», «Знаменита собачка Соня», «Обережно!», серія «Ваговіз і причіп».

© Підготувала Анастасія Карпенко