Вийшла сьома частина серії «Зося з вулиці Котячої» польської письменниці Агнєшки Тишки з дотепними ілюстраціями Агати Рачинської — «Зося з вулиці Котячої та великі зміни»

Можна довго говорити про кохання, про ненависть та дружбу, але про кого безперестанку говорять матусі, так це про своїх молодших діточок. Старших при цьому страшенно нудить, якщо вони у тому віці, щоб це осмислити й «перетравити». Ревнощі коханих ніщо у порівнянні з ревнощами старшої дитини, коли народжується молодший братик чи сестричка. У моїй родині молодшому братові довелося виживати. Я зовсім не була тираном, проте не втрачала можливості зробити йому, наприклад, американські гірки у колисці...

Нові пригоди Зосі та великі зміни на вулиці Котячій

У той час, коли мама ритмічно дихає під класичну музику, Зося разом з іншими учнями школи розробляють план протесту. Проблема досить серйозна — зі школи теж зникає кола та чіпси, тепер можна купувати тільки корисні продукти й займатися цікавими видами спорту. У всьому винен цей деспот Відерко. Учням завжди здається, що дорослі хочуть відібрати у них права та свободи, а протест вважають найефективнішим способом домогтися бажаного.

Школа школою, а тижні вагітності добігають кінця. Мені здалося, що Зося й Маня, а також Кшиш і Михась насправді дуже чекали поповнення у родині, просто їм було страшно залишитися без достатньої уваги батьків. Хоча новина про розширення будинку неабияк потішила дівчат. То, може, змиритися? 

Події склалися так, що у хлопців народилася сестричка, а у дівчат – братик. Як на мене, то зовсім не важливо — дівчинка чи хлопчик; важливо те, що Різдво завітало у дім найкращим із способів, ознаменувалося початком нового життя. Ви згодні?

© Юлія Шаповал, книжкова блогерка