Народилася в місті Молодечно (БССР) 16 листопада 1981. Дитинство провела в Росії. Улюбленим шкільним предметом була література, яка надихала до написання власних творів. Серед улюблених авторів були Олександр Дюма, Жюль Верна, Всеволод Нестайко, Марк Твен, Оскар Уайльд, Михайло Булгаков, Кір Буличов, Астрід Ліндгрен, Джоан Роулінг.
Ще в дитинстві Щерба цікавилась таємницями часу, любила фантазувати та мріяла стати письменницею. Також Наталія захоплювалась малюванням та професійно займалася у-шу (на заняття даної секції ходить і донині). Улюблена зброя — дао (меч), палиця і бойове віяло. Першими читачами Наталії були однокласники. У шкільні роки, заради жарту, вона складала веселі розповіді. Як наслідок, результатом цієї творчості став невеликий роман про «географічку-інопланетянку» і однокласників. Перший публічний літературний твір Наталії Щерби вийшов у 2005 році — опубліковано фантастичне оповідання «На дні». Тоді розповідь стала відомою завдяки участі у літературному конкурсі. Цікавим є той факт, що письменниця подала заявку, щоб посміятися над заданою темою. У підсумку розповідь всім дуже сподобалась і твір став переможцем конкурсу. У 2008 році вийшов у світ перший роман Наталії Щерби — «Бути відьмою», удостоєний згодом рядом премій. У 2010 році вийшов фантастичний роман «Дволикий світ».
У 2010 році удостоїлася заохочувальної премії «Єврокон-2010» в номінації «Найкращий молодий фантаст Європи» — премія «EuroCon (ESFS Awards»). У тому ж році завоювала гран-прі конкурсу «Нова дитяча книга» в номінації «Пригоди і фентезі» з книгою
«Часовий ключ». Найбільш популярна серія книг письменниці (
«Часодії») побачила світ спочатку російською мовою: перша книга
«Часодії. Часовий ключ» (березень 2011 року), друга книга
«Часодії. Часове серце» (жовтень 2011 року), третя книга
«Часодії. Часова вежа» (29 лютого 2012 року), четверта книга
«Часодії. Часове ім'я» (1 грудня 2012), п'ята книга «Часодії. Часограма» (2013 рік), шоста книга
«Часова Битва» (2014 рік).
Нагорода «Ревізор» у номінації «Вибір покупця 2012 — 2013. Видавець у традиційному паперовому варіанті»Книжкова премія Рунету-2012 у номінації «Бестселер» — за книжку «Часодії» (Москва 2012). Премія «Аліса» за кращий дитячо-юнацький твір у фантастиці — за цикл «Часодії» (РосКон 2012). Премія за кращий цикл: Друге місце («Срібний Кадуцей») — за роман «Часодії. Часовий ключ» (2011) (Зоряний міст, 2011). Премія EuroCon (ESFS Awards), 2010 // Encouragement Awards / Кращий дебют, премія імені М. В. Гоголя «За казкову літературу» (Москва, 2011). Перше місце на конкурсі «Нова дитяча книжка», який проводить видавництво «Росмен» за роман «Часовий ключ для Василини» (2010). Премія EuroCon (ESFS Awards), 2017 // Encouragement Awards / Кращий твір для дітей/ за цикл книжок «Часодії» (Дортмунд, Німеччина).