Мері Нортон
британська дитяча письменниця
1903 року в Англії в родині скромного лікаря народилася надзвичайна дівчинка, яку назвали Кетлін Мері. Чому надзвичайна? Тому що пізніше вона стала всесвітньо відомою дитячою письменницею і створила дивовижний казковий світ крихітних людей — роздобудьків.
Спочатку життя її складалось так, як і в багатьох інших її сучасниць. У 1927 році юна Мері вийшла заміж за Роберта Нортона і народила йому чотирьох діточок: двох хлопчиків і двох дівчаток.
Свій творчий шлях жінка почала лише після тридцяти років. 1943 року побачила світ її перша книга «Чарівна маківка, або Як стати відьмою за десять легких уроків» («Мітла і металева кулька»). Ця історія разом із другою частиною, «Багаття і мітла», лягла в основу популярного американського фільму компанії Walt Disney Productions.
Найвідоміша казка Мері Нортон — історія у п’яти частинах про роздобудьків. Її також неодноразово екранізували (телевізійний фільм 1973 р., міні-серіал 1992 р., фільм «Злодюжки» 1997 р., мультфільм «Аріетті з країни ліліпутів» 2010 р. і сімейний фільм «Роздобудьки» 2011 р.).
Саме завдяки «Роздобудькам» у 1952 році Мері Нортон нагородили престижною Медаллю Карнегі за досягнення в художній літературі.
У 1970 році письменниця вдруге вийшла заміж, а в 1992, у віці майже дев’яноста років, у Девоні, в Англії, вона померла.
На жаль, у нашій країні ім’я Мері Нортон менш відоме за імена інших англомовних дитячих письменників. Перші її історії були написані в середині ХХ століття, тобто понад п’ятдесят років тому. Та з того часу кожне нове покоління діточок у Великобританії, на батьківщині письменниці, та в багатьох країнах світу відкриває для себе цікавий світ її казкових персонажів.
Добрі та мудрі книги про роздобудьків, уперше перекладені українською мовою, подарують багато нових емоцій уважному читачеві — і зовсім маленькому, і більш дорослому. До того ж ці історії дозволять зануритись у неповторну атмосферу старої Англії часів королеви Вікторії, насолодитись динамічним сюжетом, чудовим сучасним перекладом і дотепними ілюстраціями Валерія Харченка.